1 października obchodzony jest Europejski Dzień Ptaków. Właśnie tego dnia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbył się turniej finałowy II Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu pt. „Ptaków śpiew 2021. Rozpoznawanie śpiewu i odgłosów ptaków polskich.” Wzięła w nim udział nasza uczennica - Gabriela Gruszczyńska. Był to ostatni- trzeci  etap zmagań uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa wielkopolskiego. Konkurs został zorganizowany przez Wielkopolskie Kuratorium Oświaty, partnerami byli: Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.
Uczennice klas 8 naszej szkoły - Gabriela Gruszczyńska oraz Jagoda Skrzypek odebrały złoty oraz brązowy medal za bardzo dobre wyniki uzyskane podczas drugiego stopnia konkursu, w którym dziewczyny wykazały się niezwykłą umiejętnością rozpoznawania odgłosów ptaków.
Gratulujemy sukcesu!
W oczekiwaniu na rozpoczęcie finału konkursu i  wręczenie wyróżnień. Jagoda Skrzypek ( po lewej stronie) i Gabriela Gruszczyńska przed wejściem do budynku Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
W oczekiwaniu na rozpoczęcie finału konkursu i wręczenie wyróżnień. Jagoda Skrzypek ( z przodu ) i Gabriela Gruszczyńska (za nią) w auli Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Aula Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jagoda Skrzypek odbiera brązowy medal za bardzo dobry wynik w drugim stopniu Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu “Ptaków śpiew” z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty - Roberta Gawła.

Aula Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Gabriela Gruszczyńska po odebraniu złotego medalu za bardzo dobry wynik w drugim stopniu Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu “Ptaków śpiew”. Obok - Wielkopolski Kurator Oświaty oraz przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Aula Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Gabriela Gruszczyńska po odebraniu złotego medalu oraz nagrody za bardzo dobry wynik w drugim stopniu Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu “Ptaków śpiew”. Obok nagrodzeni uczniowie z innych szkół Wielkopolski.

Po zakończeniu finału konkursu i wręczenie wyróżnień. Jagoda Skrzypek ( z przodu ) i Gabriela Gruszczyńska (za nią) w auli Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Poprzedni wpis Następny wpis