Środa, 24 kwietnia 2024,

Wycieczka klasy 5a i 5c

20 października uczniowie klasy 5a i 5c wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę Szlakiem Piastowskim. Pierwszym odwiedzonym miejscem była Katedra Gnieźnieńska – jeden z najcenniejszych zabytków gotyckich i pierwsza świątynia Polski. W Podziemiach Katedry uczniowie zwiedzali relikty przedromańskich i romańskich świątyń, które pamiętają początki naszego państwa. Kolejnym miejscem były Drzwi Gnieźnieńskie – należące do najbardziej interesujących zabytków europejskiej sztuki ludwisarskiej okresu romańskiego. Majestatycznie ukazujące żywot św. Wojciecha. Podążając Szlakiem Piastowskim dotarliśmy do Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie, na terenie którego znajdują się bogate ślady osadnictwa od epoki kamienia aż po wczesne średniowiecze. Dużym entuzjazmem cieszyły się warsztaty ceramiczne – uczniowie wykonali własne naczynia z gliny. Ostatnim punktem naszej wycieczki było Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji. Pomimo deszczowej pogody uczniowie z wielkim zainteresowaniem odwiedzali eksponaty muzealne.