Jubileuszowy Rok Matematyki
linia
 logo

Jubileuszowy Rok Matematyki


W 2019 roku przypada 100 rocznica założenia Polskiego Towarzystwa Matematyków. Senat w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, upamiętniając niezwykły rozwój matematyki polskiej, ustanowił rok 2019 Rokiem Matematyki.

Celem konkursu związanego z Jubileuszowym Rokiem Matematyki jest przede wszystkim zachęcenie wszystkich uczniów do spojrzenia na matematykę przez pryzmat łamigłówek, zabawy.

Zapraszamy wszystkich uczniów do rozwiązywania łamigłówek!

Rozwiązania przekażcie nauczycielowi matematyki bądź wyślijcie na maila:szkola@skorzewo.edu.pl (Wysyłając zadania pocztą elektroniczną oczekuj potwierdzenia)

Na rozwiązania zagadek czekamy do 17 listopada! Na zwycięzców czekaja nagrody!


Gratulujemy!
Gratulujemy wszystkim, którzy zaangazowali się w rozwiązywanie łamigłówek, jednoczesnie bardzo serdecznie dziekujemy za udział w konkursie. Nagrody ufundowała Rada Rodziców oraz Wydawnictwo Logi
Lista zwycięzców:
Zuzanna Adamczyk
Marianna Artajew
Izabela Berger
Marta Górna
Adam Grodzki
Emilia Grycza
Małgorzata Kelar
Marcin Krzewiński
Adam Mianowski
Maria Pyrzyńska
Katarzyna Słota
Liliana Muszyńska
Jakub Wisła
Magdalena WojtkowiakW związku z tym, że nie wszyscy posiadają telefony komórkowe lub skaner kodów QR poniżej przedstawiamy zagadki ukryte pod kodami QR. Najabardziej zależy nam na tym, abyście rozwiązali jak najwiecej zagadek i łamigłówek logicznych. Nie chcemy, aby na drodze do tego stanął problem z telefonem. Klikając na zdjęcie zagadki możecie ją zobaczyć w powiększeniu.