Wymiana ze szkołą partnerską w Niemczech
linia


Wymiana ze szkołą partnerską w Niemczech - maj 2014r.

W dniach od 12 do 15 maja 2014r. uczniowie naszej szkoły w ramach wymiany uczniowskiej odwiedzili swoich rówieśników ze szkoły partnerskiej (Staatliche Regelschule) w Schalkau.

Wyjechaliśmy 12 maja o 6.30, na miejsce przybyliśmy o godzinie 16.00. Zostaliśmy serdecznie powitani przez niemieckich korespondentów, ich nauczycieli i przedstawicieli gminy Schalkau. Po zakwaterowaniu udaliśmy się na stadion lokalnego klubu sportowego, by zagrać mecz i skosztować słynnych turyńskich kiełbasek- „Die Thüringer Rostbratwurst” i innych lokalnych specjałów.

                 
                 
13 maja zwiedziliśmy centrum sportów zimowych w miejscowości Oberhof, położonej wśród wzgórz Lasu Turyńskiego w środkowych Niemczech. Zwiedziliśmy ośrodek treningowy armii niemieckiej, który szkoli m.in. wybitnych biatlonistów oraz położony dwa kilometry od centrum miasta kompleks obiektów do uprawiania sportów zimowych: tor bobslejowy, na którym odbywają się zawody pucharu świata, trasę do narciarstwa zjazdowego i stadion biatlonowy, gdzie odbyły się mistrzostwa świata w 2004 roku.

                 
                 
14 maja zwiedziliśmy szkołę w Schalkau oraz braliśmy udział w zajęciach szkolnych. Po południu zwiedziliśmy przepiękne bawarskie miasto Coburg, leżące w Górnej Frankonii. Widzieliśmy m.in. zamek Veste Coburg, pałac Ehrenburg, kościół św. Maurycego, zabytkowy ratusz oraz najstarszy niemiecki dom drewniany. Wieczorem bawiliśmy się z naszymi niemieckimi przyjaciółmi na dyskotece.

15 maja pożegnaliśmy Schalkau. Pełni wrażeń i bardzo zadowoleni z pobytu powróciliśmy w godzinach popołudniowych do Skórzewa.
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
     


Dokumenty dotyczące wyjazdu:
Regulamin
Program pobytu
Ubezpieczenie