1% podatku na rzecz szkoły
linia

DRODZY PRZYJACIELE Gimnazjum w Skórzewie

Nasza szkoła jest członkiem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”. Razem z prawie 5000 partnerów Stowarzyszenia z całe Polski uczestniczymy w 7 już edycji akcji „1% dla mojej szkoły”.

Nasza szkoła uczestniczy w akcji od 2007 roku. Do tej pory dzięki Państwu udało nam się zebrać 8485,29 zł

Dzięki tej akcji otwierają się przed nami nowe perspektywy na źródła finansowania naszych potrzeb. Jej główną zaletą jest fakt, że nie wymagają żadnych nakładów finansowych – środki pochodzą z budżetu państwa, o których przeznaczeniu sami decydujemy. W ramach akcji „1% dla mojej szkoły” rodzice i sympatycy naszej szkoły mogą przekazać 1% kwoty swojego podatku w rozliczeniu rocznym PIT.

Przypominamy, że nie musimy nic wpłacać na rzecz organizacji i czekać na zwrot z Urzędu Skarbowego. Wystarczy w rozliczeniu PIT wpisać nazwę Organizacji Pożytku Publicznego i jej numer KRS, a w rubryce mówiącej o dodatkowych informacjach ułatwiających kontakt z podatnikiem należy wpisać nazwę Placówki oraz numer identyfikacyjny przydzielony podczas rejestracji – Urząd Skarbowy sam przekaże te pieniądze.

Jak wypełnić PIT?

Poniżej przykład wypełnienia zeznania podatkowego PIT-37


Po złożeniu formularza PIT w Urzędzie Skarbowym pozostaje wypełnić i przekazać Dyrekcji Szkoły oświadczenie

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć strony Stowarzyszenia Przyjazna Szkoła