Mistrzowie Kodowania
linia

  • Projekt Mistrzowie Kodowania, uruchomiony przez firmę Samsung Electronics Polska wspólnie z partnerami (Centrum Cyfrowe Projekt Polska, CODERDOJO, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Centrum Edukacji Obywatelskiej), pod patronatem: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, polega na upowszechnianie nauki programowania w polskich szkołach.
  • Realizacja projektu w naszej szkole jest odpowiedzią na rozwój nauki i informatyki. Żyjemy w czasach, w których komputery zdominowały prawie każdą dziedzinę życia człowieka, a technologie cyfrowe wciąż rozwijają się w zawrotnym tempie. Programowanie stało się dziś umiejętnością o kluczowym znaczeniu.
  • Dzięki udziałowi w programie kształtujemy u uczniów umiejętności, obejmujące myślenie algorytmiczne, programowanie, aktywne stosowanie osiągnięć myśli ludzkiej do rozwiązywania rzeczywistych problemów. Uczniowie są dzięki temu przygotowani nie tylko do biernego korzystania z najnowszych technologii, wiedzą, jak je zmieniać, tworzyć i rozwijać. Język programowania dla współczesnego człowieka staje się trzecim językiem (oprócz języka ojczystego i języka obcego), w którym może się on porozumiewać z innymi ludźmi oraz komunikować z maszynami. „Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką" – powiedział Bill Gates.
  • Nauka programowania rozwija kreatywne myślenie, doskonali umiejętności analityczne, sprzyja rozwojowi intelektualnemu. Uczniowie pisząc programy - przede wszystkim dobrze się bawią, pracując w grupie - rozwijają kompetencje społeczne; ze względu na łatwość osiągnięcia w tej dziedzinie sukcesu -zwiększają poczucie własnej wartości. Nauka programowania pozwala dzieciom odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii, uczy kreatywnego rozwiązywania problemów.
  • W programie Mistrzowie Kodowania w naszej szkole w roku szkolnym 2014/2015 biorą udział klasy IIIa, IIIb, IIIe wraz z panią Agatą Józefowicz.