Power
linia

University of Cambridge

Podczas jednego z wyjazdów kulturalno-naukowych odwiedziliśmy University of Cambridge.

University of Cambridge założony został w 1209 roku i jest drugim, zaraz po University of Oxford, najstarszym uniwersytetem w Anglii. Mieści się w środkowej Anglii w mieście Cambridge. Dziś należy do jednych z najlepszych uczelni zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Według rankingu najlepszych uczelni przeprowadzonego przez Webometrics w lutym 2014 roku, University of Cambridge zajął pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii i 10 na całym świecie. Uczelnia na tę chwilę zrzesza blisko 19 tysięcy studentów, a jej wicekanclerzem od 2010 roku jest brytyjski lekarz immunolog Sir Leszek Borysiewicz, który ma polskie korzenie.

Na liście absolwentów uczelni znajdziemy wiele znanych osób, w tym aż 65 laureatów Nagrody Nobla. Nie ma więc wątpliwości, że University of Cambridge jest jednym z najważniejszych ośrodków badawczych na którym przeprowadza się prace badawcze z wielu dziedzin nauki. W University of Cambridge znajduje się także siedziba najpopularniejszego Laboratorium Cavendisha założonego w 1871 roku, które słynie z badań nad strukturą DNA czy atomem.

Dyplom z University of Cambridge jest niezwykle ceniony na całym świecie. ponad 90% absolwentów tej uczelni bardzo szybko znajduje pracę. Często zdarza się jednak, że chcą oni dalej rozwijać swoją karierę akademicką i decydują się na zdobycie doktoratu, a nawet na pracę na uczelniach wyższych.