Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

30 marca br. uczeń klasy 8b, Jakub Stachowski, brał udział w Konkursie „Złota Żaba” organizowanym przez Fundację Edukacji Społecznej EKOS w Swarzędzu. Kuba wygrał etap szkolny zarówno w konkursie w Dziedzinie Matematyki jak i w Dziedzinie Języka Polskiego i Literatury. Jest to niewątpliwie bardzo duży sukces. Bardzo serdecznie gratulujemy! Zamiarem organizatora konkursu jest premiowanie tych uczniów, którzy łączą umiejętność logicznego i niestereotypowego myślenia z wyobraźnią i gotowością szukania niebanalnych rozwiązań (...)
30 marca 2019
29 marca br. uczeń klasy 7b, Antoni Krawiecki, miał zaszczyt reprezentować naszą szkołę podczas Finału Wojewódzkiego konkursu Matematyka bez Pamiętnika. Tym razem Antek nie stanął na podium, ale przypomnijmy, że w naszej szkole okazał się najlepszy. Udział w konkursie jest dla niego na pewno cennym doświadczeniem. Antkowi gratulujemy! Organizatorem konkursu jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Poznaniu wraz z Wydziałem Studiów Edukacyjnych UAM.
29 marca 2019
Wygraliśmy!!! w finale zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce, nasza trzyosobowa drużyna chłopięca z klasy 7A, pokonała inne szkoły i ex aequo ze szkołą podstawową z Więckowic zajęła pierwsze miejsce!
29 marca 2019
Jak co roku w marcu, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tzw. „żywej lekcji historii”. Podobnie jak w latach poprzednich pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem. Poznawaniu faktów z historii Polski towarzyszyła wspaniała zabawa, było i poważnie i wesoło. Tegoroczny pokaz zakończył realizację projektu „Niepodległa”, który upamiętniał 100. rocznicę odzyskania niepodległości oraz 100. rocznicę zwycięstwa wielkopolan w powstaniu.
28 marca 2019
Mamy to! Uczeń naszej szkoły, klasy 7b, Marcin Krzewiński zdobył I miejsce, a Inga Roszak-Thielmann zajęła IV miejsce w Wielkim Finale Memoriału Urszuli Marciniak organizowanym 24 marca br.na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Memoriał Urszuli Marciniak to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych oraz podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków. Bardzo serdecznie gratulujemy!!! [zdjęcia: p (...)
24 marca 2019