Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018

• 2
  • 3
  • 4

01 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 3e, objętej w roku szkolnym 2017/2018 patronatem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydziału Chemia, uczestniczyli w pierwszych laboratoryjnych zajęciach pod nazwą "Kryminalna chemia". Zajęcia prowadzili: dr Małgorzata Bartoszewicz oraz dr Grzegorz Krzyśko. Uczniowie podczas zajęć: • uczyli się odczytywać linie papilarne własnych odcisków palców; • poznali metody pracy stosowane w antropologi sądowej do określania charakterystyki sprawcy - płci, wzrostu, pochodzenia etnicznego; • (...)
4 grudnia 2017
W piątek 1. grudnia grupa naszych uczniów udała się na dość nietypową wycieczkę… Nietypową, bo do wioski leżącej tuż za miedzą – Dąbrówki. Nietypową, bo do kawiarni – Kawiarnia Parkova. I wreszcie nietypową, bo niczego się tam nie zwiedzało – Roboty Planszowe. Ot, cała wycieczka polegała na wzięciu udziału w cotygodniowym planszówkograniu:) I udało się zrealizować cele wycieczki w stu procentach. Graliśmy w gry dwu-, trzy-, cztero-, sześcio-, ośmio-, i dziesięcioosobowe, ekonomiczne, familijne, blefu, edukacyjne (...)
3 grudnia 2017
Z okazji 60-lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach nasza szkoła została zaproszona na uroczystości rocznicowe. Odbyły się one w dniach 16-18 listopada. Po wielogodzinnej podróży zakwaterowaliśmy się w Willi u Kazika. Następnego dnia wzięliśmy udział we Mszy św. w Kościele parafialnym w Ciężkowicach, skąd udaliśmy się na uroczystość jubileuszową 60-lecia ZSOiZ. Po części oficjalnej i występach, zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Tego samego dnia zwiedziliśmy (...)
29 listopada 2017
17 listopada odbyła się wycieczka do stolicy Niemiec Berlina połączona z pobytem w Tropical Islands. Punktualnie o godzinie 6.00 rozpoczęliśmy podróż do kraju naszego zachodniego sąsiada. Pobyt w Berlinie rozpoczęliśmy od obejrzenia fragmentu Muru Berlińskiego - East Side Gallery – jest to galeria-pomnik dla wolności stworzony przez artystów z całego świata na fragmencie Muru Berlińskiego o długości 1316 m. Galeria składa się z około 106 obrazów. Następnie udaliśmy się na Alexanderplatz, gdzie powstawał właśnie (...)
20 listopada 2017
15 listopada 2017r. odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni”, w którym nasza szkoła bierze udział. Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa powstał po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane (...)
16 listopada 2017

• 2