Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018

• 2

12 października 2017 roku odbyła się w Naszej szkole uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów. W holu szkoły zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice, rodzeństwo, a nawet dziadkowie. Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny prezentując swoją wiedzę i umiejętności. Swym występem wszyscy potwierdzili, że zasługują na to, żeby być pełnoprawnymi uczniami Naszej szkoły. Dyrektor szkoły Pani Katarzyna Krüger- Szczot zwróciła uwagę, że uroczystość jest przełomowym wydarzeniem, (...)
12 października 2017
21 września odbyły się zajęcia, na których uczniowie klasy 3d wraz z wychowawcą, panią Agatą Józefowicz, uczyli się fotografii. W tym dniu, odwiedziły nas panie z Laboratorium Fotograficznego „ZORKA”. Początkowo panie opowiadały nam o sposobach robienia zdjęć, które stosowane były w przeszłości. Patrzyliśmy przez pudełko imitujące aparat fotograficzny sprzed parudziesięciu lat i zobaczyliśmy w okienku odwrócony do góry nogami obraz, który nie był jednak odzwierciedleniem rzeczywistości, a jedynie cieniami postaci (...)
21 września 2017
Spotkanie ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego ze społecznością naszej szkoły rozpoczęło się od poświęcenia krzyża. Nowy krzyż został postawiony zaledwie dzień wcześniej w pobliżu miejsca, gdzie od ponad stu lat stał poprzedni krzyż (na rozstaju dróg między Skórzewem, Dąbrową i Dąbrówką). Ksiądz Arcybiskup wprowadził do modlitwy przez krótką katechezę, wyjaśniającą znaczenie krzyża dla chrześcijan. Tłumaczył, że to nie tylko symbol cierpienia, ale bardziej jeszcze symbol zwycięstwa miłości i otwarcie (...)
20 września 2017
Podczas swojej wizyty w parafii w Skórzewie, Arcybiskup Stanisław Gądecki spotkał się również ze społecznością naszej szkoły. Uczniowie przygotowali program artystyczny, a z ust Arcybiskupa usłyszeliśmy słowa o pełni wychowania, na którą składają się trzy ważne elementy. Są nimi serce, rozum i sumienie, a każdy z nich jest kształtowany przez inne środowisko. Serce daje rodzina - uczy nas kochać. Szkoła daje wiedzę. To w niej przez wiele lat nabieramy rozumu, zdobywamy wiedzę i wykształcenie. Sumienie to domena duchowa (...)
20 września 2017
19 września odbył się pierwszy apel organizacyjny. Przedstawicie Samorządu Uczniowskiego przedstawili ofertę dodatkowych zajęć, a Pani Dyrektor zwróciła uwagę na przestrzeganie regulaminu porządkowego oraz zasad bezpiecznego pobytu w szkole. O bezpieczeństwie w szkole oraz w drodze do szkoły oraz domu mówił również zaproszony na apel przedstawiciel policji z komisariatu w Tarnowie Podgórnym.
19 września 2017

• 2