Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2006/2007

• 2

W wakacje letnie grupa młodzieży z naszej szkoły była na 10 dniowym obozie sportowym w Komorni Lhotka (Czechy). Opiekunami naszymi byli pani Agata Idczak i pan Jan Łączkowski. Codziennie trenowaliśmy technikę i taktykę gry w unihokeja. Rozgrywaliśmy mecze, zarówno między sobą jak i z grupą młodzieży czeskiej. Ponadto, gdy tylko była ładna pogoda korzystaliśmy z słonća i basenu przy hotelu, chodziliśmy łowić ryby w pobliskim jeziorze. Graliśmy w kręgle, jeździliśmy rowerami, chodziliśmy na wycieczki w góry. Wieczorami (...)
1 lipca 2007
Najważniejszy dzień dla naszej szkoły - Dzień Patrona Fryderyka Chopina.Obchody Chopiniady rozpoczęły się o godzinie 11.45. Każda klasa miała za zadanie przygotować krótkie przedstawienie o naszym patronie i wybrać jedną osobę, która odpowiadałaby na pytania.
21 marca 2007
Dnia 3 grudnia 2006 w naszej szkole odbył się turniej szachowy dla młodzieży szkolnej w ramach akcji „Tak dla Sportu, Nie dla Używek”. Akcja ta, pod patronatem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej, podzielona jest na dwie części: wykłady i warsztaty.
3 grudnia 2006
Szkolenie z zakresu projektu eSzkola.Program e-szkoła, to wdrożenie w około 20 wzorcowych szkołach Wielkopolski nowoczesnych rozwiązań technicznych obejmujących: sieci radiowe, komputery przenośne i inne urządzenia multimedialne służące nauczycielowi w dydaktyce i zarządzaniu procesem kształcenia na poziomie lekcji i oddziału szkolnego. Ogólnym celem programu jest unowocześnienie funkcjonowania szkoły poprzez umożliwienie nauczycielom skutecznego stosowania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w pracy dydaktycznej.
15 listopada 2006
Jak co roku o tej porze wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli, ale na zawsze pozostali w naszej pamięci. Dali nam tak wiele, że nie tylko nie chcemy o nich zapomnieć, ale chcemy ich wartości przekazywać kolejnym pokoleniom. Nasz wieczór poświęciliśmy głównie tym, których pożegnaliśmy w ostatnim czasie. W scenerii zbliżonej do tej na stałe obecnej w Taizé, wśród lampek i kanonów, byli obecni brat Roger, Jan Paweł II, Jan Twardowski, Czesław Miłosz, a nawet św. Paweł uczący nas prawdziwej miłości.
26 października 2006

• 2