Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2007/2008

• 2
  • 3
  • 4

Witamy serdecznie wszystkich odwiedzających naszą stronę Internetową. Uprzejmie informujemy, że nasza szkoła tylko do 31 sierpnia jest Zespołem Szkół im. Fryderyka Chopina. W związku z oddaniem do użytku nowego budynku gimnazjum, od 1 września, Zespół przestaje istnieć ,a na jego miejsce powstaną dwie odrębne szkoły. W budynku przy ulicy Poznańskiej 42 będzie mieściła się Szkoła Podstawowa, natomiast Gimnazjum swoją siedzibę będzie miało przy ulicy Ks. Kozierowskiego 1. Poniżej mogą Państwo zobaczyć zdjęcia (...)
31 sierpnia 2008
W dniach 4 i 6 czerwca odbyły się w naszej szkole spotkania dla uczniów klas 0 – 6 mające na celu nauczenie dzieci i młodzieży szanowania czworonogów, rozumienia ich natury i potrzeb, a w szczególności przekazanie odpowiedzi na pytanie: jak ustrzec się przed psią agresją. Program przygotowany został przez Fundację na rzecz wspomagania rehabilitacji i szerzenia wiedzy kynologicznej „Mały Piesek Zuzi” oraz Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania. W trakcie zajęć prowadzonych przy udziale psów pracujących z (...)
4 czerwca 2008
31 maja 2008r. na terenie naszej szkoły odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Radę Rodziców. Organizator zapewnił ogromną ilość atrakcji dla dzieci między innymi: konkurs drwali, walka na maczugi, konkurencje narciarskie, na szczudłach, sportowe. Poza tym cały czas odbywały się pokazy wiejskie, muzyczne, taneczne oraz pokaz karate. Przez cały czas trwania festynu odbywała się loteria fantowa.
31 maja 2008
Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Dopiewie, 28 maja w Zespole Szkół w Skórzewie wystąpiła grupa teatralna ART-RE z Krakowa. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać adaptację jednej z najsłynniejszych baśni H.Ch. Andersena pt. „Calineczka”. Przedstawienie przeniosło młodych widzów w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Spektakl, nie tylko bawił widzów ale również uczył dobroci, uczciwości i wdzięczności.
28 maja 2008
Targi Edukacyjne odbyły się w dniach 22-24 lutego 2008r.
22 lutego 2008

• 2