Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2008/2009

• 3
  • 4
  • 5

Organizator Konkursu Agata Józefowicz - Gimnazjum w Skórzewie Cele Gminnych Potyczek Matematycznych Dynamika przemian naukowo - technicznych i społeczno – kulturowych spowodowała, że ludzi zdolnych, inteligentnych i zaangażowanych jest coraz więcej. Dzieje się to dzięki dodatkowej pracy młodzieży zainteresowanej poszerzaniem swojej wiedzy i rozwijaniem zdolności jaka w nich się ukrywa. Praca z uczniem zdolnym zawsze była ważna w pracy szkoły i nauczyciela. W każdym zespole uczniów znajdą się uczniowie uzdolnieni matematycznie (...)
25 maja 2009
Dnia, 2 kwietnia 2009 klasy IB i IC z wychowawcami i nauczycielem chemii były na wycieczce edukacyjnej w zakładach wodociągowych AQANET w Poznaniu. Zobaczyliśmy punkt ujęcia wody dla miasta Poznania i stacje uzdatniania wody. Z Poznania pojechaliśmy do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. Woda z rzek musi przebyć długa drogę do naszych domów. Z rzeki Warta trafia do stawów infiltracyjnych, a potem przesiąka do studni, skąd pompowana jest do stacji uzdatniania wody. Dopiero stamtąd może płynąć do naszych domów (...)
2 kwietnia 2009
26 marca 2009r. uczniowie klasy Ia, oraz grupa wymiany z Francją wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do centrum kultury francuskiej – Alliance Française przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Kierownik ośrodka p. Marta de Mezer wraz z dwoma paniami bardzo miło przyjęły naszą grupę, przedstawiając centrum Alliance Française, jego cele i działalność. Następnie młodzież została podzielona na dwie grupy. W czasie, kiedy pierwsza grupa oglądała film dokumentalny w języku francuskim o zabytkach Paryża, pozostała część (...)
30 marca 2009
W dniu 24 marca 2009r. o godz. 15.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia obchodów 90. rocznicy Powstania Wielkopolskiego w szkołach Gminy Dopiewo. W programie znalazły się prezentacje inicjatyw i działań podejmowanych w placówkach w ramach roku jubileuszowego. Były przemówienia, wiersze, pieśni, prezentacje.
25 marca 2009
11 marca 2009r. w Gimnazjum w Skórzewie odbył się projekt językowy pt. „Dzień Francusko- Amerykański”, organizowany przez p. Anitę Michalak i p. Joannę Olejniczak- nauczycielki języka francuskiego i angielskiego. Uczniowie w ramach zajęć językowych wykonywali plakaty oraz zadania leksykalne wzbogacone ciekawostkami i doprawione francuskim smaczkiem. O smaku mowa, gdyż należy tu wspomnieć o degustacji, w której uczestniczyła młodzież. Uczniowie przygotowali potrawy kuchni francuskiej. Na stole można było znaleźć (...)
20 marca 2009

• 2