Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2009/2010

• 4
  • 5
  • 6

Dnia 16 czerwca 2010 r. odbyła się uroczysta gala z okazji pożegnania klas III gimnazjum, podczas której zostały rozdane Staśki. Nazwa statuetek została utworzona od imienia ks. Stanisława Kozierowskiego, patrona ulicy, przy której mieści się szkoła. "Staśki" zostały wręczone osobom, które w znaczny sposób wyróżniały się w danej kategorii. Spośród klas III zostało nominowanych kilka osób w różnych dziedzinach, np. sport, taniec, muzyka, omnibus, a z nich uczniowie naszej szkoły wybierali osobę najbardziej pasującą (...)
25 czerwca 2010
Dnia 28 maja 2010 klasy IIA i IIB pojechały wraz z wychowawcami na wycieczkę do Pałacu w Rogalinie. Pierwsze wzmianki o Rogalinie pochodzą z XIII w. W 1592 r. urodził się tu Krzysztof Arciszewski, admirał floty holenderskiej i późniejszy dowódca artylerii koronnej. W 2 poł. XVIII w. wieś przeszła w ręce Kazimierza Raczyńskiego, starosty generalnego Wielkopolski i marszałka koronnego. Latem 1831 w Rogalinie zatrzymał się Adam Mickiewicz. W 1848 roku (podczas Wiosny Ludów) w Rogalinie znajdował się jeden z głównych obozów (...)
9 czerwca 2010
Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali na boisku szkolnym Dzień Sportu, który trwał od godz. 10.00 do 13.00. Oto KONKURENCJE SPORTOWE, prowadzone przez nauczycieli: Rzuty do kosza z określonych miejsc (2 rzuty z każdego miejsca) - p. Paweł Życki Odbicia łączone górne lub dolne w czasie 10 sekund - p. Tomasz Lewandowski Strzał do bramki unihokeja (6 strzałów) - p. Mariola Janus Skakanka (przeskok obunóż w czasie 30 sekund) - p. Iwona Kaczmarek Odbicia naprzemienne piłeczką ping - pong w czasie 15 sekund - p. Halina (...)
6 czerwca 2010
Kolejny raz nasza szkoła uczestniczyła w Turnieju Pro Sinfoniki, poświęconemu w tym roku Fryderykowi Chopinowi. Kilkudziesięciu uczniów pod opieką nauczycieli P. Marioli Janus, P. Pawła Ziegenlaub, P. Arlety Stolińskiej, P. Moniki Janus oraz P. Izy Schmidt przygotowało przedstawienie pt. Espaces imaginaire (Przestrzenie wyobraźni). Słowem, tańcem, kolorem i przede wszystkim muzyką – chcieliśmy oddać twórcze możliwości uczuć, które sprawiają, że człowiek daje się porwać sztuce. W czterech scenach-uczuciach przedstawiliśmy (...)
27 kwietnia 2010
Z okazji obchodów 100-lecia objęcia probostwa w Skórzewie przez ks. Stanisława Kozierowskiego uczniowie naszej szkoły (znajdującej się przy ulicy nazwanej imieniem księdza) wyjechali na wycieczkę śladami tego wybitnego kapłana. Odwiedziliśmy Trzemeszno – rodzinne miasto księdza Kozierowskiego, gdzie uczęszczał także do gimnazjum. W tutejszej szkole mieliśmy okazję poznać pokrótce jej 230-letnią tradycję, w którą wpisuję się znany i ceniony uczeń ks. Kozierowski. Wraz z uczniami szkoły podziwialiśmy pobliską (...)
24 kwietnia 2010

• 2