Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2010/2011

W nocy z 17 na 18 czerwca w naszej szkole odbył się NOCny MARAton FILMowy zorganizowany przez szkolny DKF. W zajęciach wzięło udział blisko trzydziestu uczniów. Oglądaliśmy filmy z różnych stron świata, zarówno kino europejskie jak i amerykańskie czy azjatyckie.
10 lipca 2011
Dnia 14.06.2011 nasze Gimnazjum gościło p.Natalię Krzyżań z Punktu Informacyjnego Europe Direct – Poznań, mieszczącego się przy Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej. Pani Krzyżań przeprowadziła lekcje europejskie dla klas ID, IB, IIB, IIIC pt: 1. Wycieczka po krajach UE 2. Obywatelstwo w UE 3. Moje prawa w UE
14 czerwca 2011
O godz. 08.00 przygotowanie w klasach plakatów z hasłem promującym Dzień Dziecka O godz. 08.30 rozpoczął się program „Mam Talent”. Uczniowie i nauczyciele prezentowali swoje osiągnięcia w wybranych dziedzinach. UCZNIOWIE: Alicja Szała – pianino Sławek Olejniczak – układanie kostki Rubika Sophie Keller – śpiew Dobrochna Mączka – wystawa obrazów Anita Raniś – taniec nowoczesny Zuzanna Reiter – pianino Tomek Wojtkowiak i Wiktoria Tórz – gitara i wokal Martyna Przewoźnik – recytacja Ariadna Skupniewicz (...)
2 czerwca 2011
W dniach od 8 – 15 maja trwał VIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmiało: „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam wchodzę”. W związku z tym wydarzeniem biblioteka szkolna zorganizowała dwa konkursy dla klas pierwszych. Jeden z konkursów miał pomóc w opanowywaniu słów obcych i trudnych, drugi poruszał problem związków frazeologicznych.
23 maja 2011
Z okazji beatyfikacji Jana Pawła II 11.05.2011r.w naszej szkole, zorganizowany został Dzień Papieski. Uczniowie już wcześniej, na lekcjach religii, przygotowując prezentacje multimedialne i plakaty, poznawali papieża Polaka na wielu płaszczyznach jego życia, posługi, m.in. sportu, troski o pokój, miłości do Ojczyzny, relacji z dziećmi i młodzieżą, nauki i świadectwa przeżywania cierpienia i śmierci oraz wielu innych. Wybrane prace pokazane były na wystawie w szkole, a także zaprezentowane na spotkaniu z rodzicami. Młodzi (...)
11 maja 2011