Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2011/2012

• 4
  • 5
  • 6

Na początku zajęć młodzi chemicy, uczniowie klas trzecich, wyjaśnili przedszkolakom: Czym zajmuje się chemia? Na czym polega praca chemika? Na co należy zwrócić uwagę podczas wykonywania eksperymentów? Co to jest BHP? Co to jest zlewka, probówka, kolbka, lejek? Następnie podczas pokazu przedszkolacy dowiedzieli czym jest powietrze, z czego się składa i dlaczego jest niezbędne do życia. Co rozpala a co gasi zapalone drewienko? Czym można nadmuchać balonik bez dmuchania? Jak można spowodować wybuch wulkanu chemicznego? (...)
22 lipca 2012
25 czerwca 2012 Pierwszy pokaz: Od wrzenia do gazu otwiera cykl demonstracji dotyczących powietrza, właściwości fizycznych i chemicznych jego składników, zjawisk fizycznych wywołanych obecnością atmosfery. Jego kontynuacją są pokazy: WŚciekły azot oraz Suchy, mokry lód. Eksperymenty związane są z metodami otrzymywania, wykrywania i praktycznego wykorzystania gazowych składników powietrza. Poruszane zostają kwestie bezpieczeństwa i racjonalnego gospodarowania substancjami chemicznymi w gospodarstwie domowym. Poruszany jest (...)
22 lipca 2012
Zawsze lubiłem przemawiać… Uroczystość nadania imienia Ignacego Jana Paderewskiego Gimnazjum w Skórzewie Data 29 maja 2012 roku wpisała się na stałe w historię naszego gimnazjum, gdyż tego dnia odbyła się wyjątkowa uroczystość - Gimnazjum w Skórzewie nadano imię Ignacego Jana Paderewskiego. O wyborze imienia zadecydowali uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły. 26 września 2011 roku Rada Gminy Dopiewo na mocy Uchwały Nr XIII/104/11 nadała Gimnazjum w Skórzewie imię Ignacego Jana Paderewskiego. Przyjęcie (...)
13 czerwca 2012
Kto nie był niech żałuje. Znowu zamieniliśmy salę lekcyjną w pokój gier. Miast odmieniać czasowniki, rachować i czytać mapy, nasi uczniowie wykorzystali szkołę i swoje talenty do zdobywania punktów, budowania szlaków pocztowych, odgadywania haseł, zrzucania z wozu dzieci przeciwnika etc. Każda gra, ba! każda rozgrywka w danej grze jest inna i zawsze towarzyszą jej inne emocje, w zależności od motywacji, postępu gry, towarzystwa i doświadczenia. W naszym gierczeniu nie chodzi tylko o to by wygrać, lecz przede wszystkim o to, (...)
4 czerwca 2012
W dniach od 8 – 15 maja 2012 trwał IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmiało: Biblioteka ciągle w grze! W związku z tym wydarzeniem biblioteka szkolna zorganizowała konkurs dla trzyosobowych zespołów z klas drugich, pt. „Autor – tytuł – bohaterowie lektur szkolnych”. Uczestnicy tego konkursu to uczniowie klas II naszego Gimnazjum, czyli: D.Kosmalska, W.Strzelecka, P.Czyż, P.Prościński, M.Piotrowski, T.Kujawiak, M.Rothe, Z.Kaczmarek, G.Ćmil, P.Kamiński.
27 maja 2012

• 2