Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2012/2013

Dnia 5 czerwca 2013 roku w naszym Gimnazjum zostały ogłoszone wyniki Gminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Języków Obcych Nauczanych w Gimnazjum „WIKING”. Wśród nagrodzonych byli także uczniowie z Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Dopiewie, którzy przyjechali z panią Mileną Stołowską, nauczycielką języka angielskiego. Nagrody, które ufundowała Rada Rodziców Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie, otrzymało aż 8 uczniów. Wszyscy uczestnicy etapu gminnego otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. A (...)
17 czerwca 2013
I Szkolny Turniej Gier Planszowych zakończył się zwycięstwem… albo nie, po kolei. 14 czerwca po raz pierwszy odbył się w naszej szkole turniej gier planszowych. Wcześniejsze wieczory gier miały charakter czysto towarzyski. W końcu przyszedł czas na TURNIEJ, w którym rywalizowało ośmioro śmiałków z różnych klas. W ciągu trzech godzin udało się zagrać w sześć różnych gier. Po każdej rozgrywce gracz otrzymywał punkty zgodnie z miejscem, które zajął, nierzadko uczniowie zajmowali miejsca ex aequo. Na koniec po podliczeniu (...)
16 czerwca 2013
„Pod skrzydłami” Ignacego Jana Paderewskiego Dzień Patrona w naszym gimnazjum 29 maja, w rocznicę nadania imienia Ignacego Jana Paderewskiego naszemu gimnazjum, odbyła się uroczystość Dnia Patrona. W tym szczególnym dniu pragnęliśmy przypomnieć sobie na nowo postać wybitnego pianisty, kompozytora i polityka. Przygotowywaliśmy się starannie do tej uroczystości od początku roku szkolnego. We wrześniu 2012 roku udaliśmy się na wycieczkę śladami Ignacego Jana Paderewskiego do Kąśnej Dolnej, gdzie znajduje się jego jedyny (...)
8 czerwca 2013
Zajęcia laboratoryjne z chemii podczas wymiany z szkołą z Niemiec
8 czerwca 2013
24 maja 2013 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia wykładowo - warsztatowe z ekologii pod hasłem "Przyroda liczy na Ciebie". W zajęciach uczestniczyła grupa uczniów biorących udział w konkursie pod tym samym tytułem z klasy 2b, 3b i 3d oraz uczniowie z klasy przyrodniczej 1c. Zajęcia prowadziła przedstawicielka Fundacji "Pro terre" Centrum Edukacji Ekologicznej dla Zrównoważonego rozwoju w Poznaniu. Omawiane były zagadnienia pokazujące w jaki sposób można żyć ekologiczne szanując otaczającą nas przygodę. W drugim etapie (...)