Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2013/2014

14 kwietnia 2014 r. 47 uczniów Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego oraz 27 uczniów z Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Dopiewie postanowiło zmierzyć się z zadaniami z matematyki biorąc udział w II edycji Gminnej Olimpiady Matematyczno Informatycznej GOMI. Zadania, z jakimi przyszło im się zmierzyć dały im możliwość sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności, pobudziły ich do twórczego myślenia.Każdy z uczniów pisał test zgodnie ze swoją kategorią wiekową. Do drugiego etapu GOMI (na podstawie regulaminu) (...)
24 czerwca 2014
17 czerwca 2014 roku uczniowie klasy IIa i IIb wzięli udział w wycieczce na Politechnikę Poznańską oraz do Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Pierwszym punktem naszej wycieczki była Politechnika Poznańska. Zwiedziliśmy Centrum Wykładowe, wysłuchaliśmy jaką ofertę dla młodego ucznia ma Wydział Informatyki. Prelekcję w rewelacyjny i przystępny dla młodzieży sposób przedstawił pan Dariusz Brzeziński. Dowiedzieliśmy się między innymi, że kierunek Informatyka prowadzony na Wydziale Informatyki Politechniki (...)
18 czerwca 2014
W piątek trzynastego (sic!) czerwca odbył się II Szkolny Turniej Gier Planszowych. Tak jak przed rokiem na zakończenie drugiego semestru, tak i teraz uczniowie grali w gry, które systematycznie poznawali podczas tegorocznych wieczorów gier. Były gry strategiczne, familijne, kooperacyjne oraz oparte na dedukcji, refleksie czy zdolnościach akrobatyczno – artystycznych. Cały turniej mimo zaciętej rywalizacji upływał w atmosferze fair play a dobry duch gier planszowych był stale obecny przy każdym stole. Nie zabrakło sytuacji niecodziennych, (...)
17 czerwca 2014
10 czerwca 2014 r. grupa uczniów z klas drugich Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie uczestniczyła w wykładzie otwartym dr Marcina Gogolewskiego pt. „Wybory elektroniczne jako alternatywa dla tradycyjnych”. Wykład odbył się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach cyklu "Po indeks z Pitagorasem". Podczas wykładu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat głosowania, własności jakie są pożądane przy głosowaniu. Usłyszeliśmy jak to wygląda w Polsce (...)
11 czerwca 2014
W dniach 2-4 czerwca uczniowie klas: 1b, 1d, 2a, 2b, 2c i 2e brali udział w wycieczce do Jagniątkowa. Pierwszego dnia zdobyliśmy Chojnik. Na drugie dzień udaliśmy się do Czech i cały dzień spędziliśmy zwiedzając Skalne Miasto. Trzeciego dnia byliśmy nad wodospadem Kamieńczyk i Szklarka.
5 czerwca 2014