Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2013/2014

16 grudnia 2013 roku odbył się szkolny etap konkursu Odnawialne źródła energii dla młodzieży szkół gimnazjalnych województwa wielkopolskiego objętego honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Trzech uczniów z klasy 3b Ksawery Smoczynski, Patryk Świerczak oraz Jakub Petlicki zakwalifikowali się do kolejnego etapu, który odbył się 22 lutego 2014 r. w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. Ostatecznie laureatem konkursu, zajmując (...)
10 marca 2014
Karnawał dobiega końca i my również postanowiliśmy pożegnać go hucznie. Z tej okazji zorganizowaliśmy Bal maskowy. Taki tytuł wieczoru gier nie tylko nawiązywał do tradycji żegnania okresu zabaw postbożonarodzeniowych lecz również do Maskarady, gry blefu gdzie za maską królowej kryła się wiedźma, a wdowa podawała się za inkwizytora. Była to jedna z dziesięciu nowych gier jakie udało się nam zakupić by poszerzać ofertę zajęć pozalekcyjnych, uatrakcyjniać wycieczki szkolne i zajęcia świetlicowe. Podczas grania w (...)
27 lutego 2014
W grudniu w naszej szkole uczniowie mogli oglądać wystawę „Do czego służy matematyka?” Ekspozycja pochodziła z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Amerykańskie Towarzystwo Matematyczne (American Mathematical Society) opracowało serię plakatów promujących zrozumienie i docenienie roli, jaką matematyka odgrywa we współczesnym świecie, a zwłaszcza w nauce, przyrodzie, technice i kulturze. Matematyka jest dziś ukryta we wszystkich aspektach codziennego życia, ale na ogół ukryta jest (...)
11 lutego 2014
Półfinał konkursu z technologii informacyjno-komunikacyjnych dla uczniów szkół gimnazjalnych AVATAREK 17 stycznia 2014 r. trójka uczniów naszej szkoły: Przemek Ambroży z kl. IIIc, Paweł Palacz z kl. IIa oraz Mateusz Górka z kl. IIb wraz z opiekunem p. Agatą Józefowicz brali udział w półfinale powiatowego konkursu z technologii informacyjno-komunikacyjnych dla uczniów szkół gimnazjalnych AVATAREK. Konkurs odbył się w szkole organizatora - Zespole Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy. Celem konkursu (...)
18 stycznia 2014
Powiatowy konkurs z technologii informacyjno-komunikacyjnych dla uczniów szkół gimnazjalnych AVATAREK Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań technologiami informacyjno-komunikacyjnymi wśród uczniów gimnazjów oraz ujawnianie i rozwijanie talentów informatycznych Program merytoryczny konkursu obejmuje treści zawarte w nowej podstawie programowej nauczania informatyki w szkole gimnazjalnej dodatkowo uczestnicy konkursu powinni również wykazać się znajomością zagadnień informatycznych wykraczających poza podstawę programową (...)
6 stycznia 2014