Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2013/2014

Uczniowie klas drugich z Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie, którzy uczęszczają na zajęcia w ramach projektu „Uczeń online” (projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.3. Poprawa jakości kształcenia, Poddziałanie 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia.), wybrali się w dniu 28 listopada 2013 roku na wycieczkę, aby zwiedzić Port Lotniczy im. Henryka Wieniawskiego (...)
3 grudnia 2013
Miasto śpi. Mafia budzi się. Tajna narada policji. Agenci Molocha. Jesteś naszym okiem i uchem. Chrzest bojowy. Misja udana. Kasia Balou. Więzienie. Bang! Panika! Dynamit. Bum! Delfin. Morze. Piłka. Jedzenie. Słoń w zoo. Pomoc przyjaciela. Śmierć. Pierwszy w tym roku wieczór gier planszowych odbył się pod dyktando różnego typu zgadywanek. Głównie trzeba było dedukować kto z kim, dlaczego i o co walczy. Tematem przewodnim było pif-paf, wyrażenie zapożyczone z dziecięcej zabawy w Indian i kowboi. I właśnie gry, w które grali (...)
27 listopada 2013
Pod skrzydłami Mistrza Paderewskiego w Kąśnej Dolnej i Ciężkowicach I Zjazd Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego W dniach 13-14 listopada 2013 roku mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w I Zjeździe Szkół i Instytucji noszących zaszczytne imię Ignacego Jana Paderewskiego, który miał miejsce w Ciężkowicach i Kąśnej Dolnej w województwie małopolskim. Jest nam tym bardziej miło, że nasze gimnazjum - na czele z panią dyrektor Katarzyną Krüger - Szczot, wraz z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych (...)
26 listopada 2013
22 listopada 2013 roku Klasa Akademicka z chemii Gimnazjum w Skórzewie - 3b uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W nowoczesnych salach, niedawno otwartego, Wydziału Chemii uczniowie najpierw wysłuchali wykładu prof. Lechosława Łomozika na temat budowy, nazewnictwa, metod otrzymywania i zastosowania soli. Następnie każdy uczeń samodzielnie, w prawdziwym laboratorium chemicznym, mógł otrzymać siedmioma metodami różne sole. Uczniowie wykonali doświadczenia w których (...)
25 listopada 2013
Czteroletni wspólny wysiłek nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców zakończony sukcesem! W grudniu ubiegłego roku Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie dołączyło do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Uzyskanie Wojewódzkiego Certyfikatu Szkół Promujących Zdrowie wymagało podjęcia intensywnych działań w ramach szeroko rozumianej edukacji zdrowotnej. Od 2010 roku w naszym gimnazjum realizowaliśmy zadania dotyczące m.in. zdrowia i odżywiania, bezpieczeństwa, (...)
22 listopada 2013