Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2014/2015

19 czerwca 2015r. oficjalnie pożegnaliśmy naszych drogich Absolwentów. Swoją obecnością zaszczyciło nas grono pedagogiczne, radni Gminy Dopiewo, przedstawiciele Rady Rodziców oraz licznie zgromadzeni rodzice. W przemówieniu Pani Dyrektor pogratulowała osiągniętych wyników w nauce i życzyła dostania się do wymarzonych szkół. Podziękowała też Rodzicom za wspieranie licznych przedsięwzięć szkolnych i owocną współpracę. Szczególne powody do dumy mieli ci absolwenci, którzy otrzymali Nagrodę Dyrektora Szkoły. Są nimi: (...)
20 czerwca 2015
Za nami kolejny turniej planszówek, który tradycyjnie odbył się w czerwcu, po wystawieniu ocen. Gdy skończyły się emocje związane ze zdobywaniem najlepszych wyników na świadectwach, przyszedł i czas na zakończenie tegorocznej działalności Koła Kuglarstwa i Gier Planszowych turniejem, który zgromadził nie tylko uczniów regularnie uczęszczających na wieczory gier, ale i nowe osoby, które chciały spędzić piątkowy wieczór w szkole, próbując się w gry offline. Zaczęło się od mocnego uderzenia, czyli Time’s up, które (...)
13 czerwca 2015
Szkolne Koło Wolontariatu przystąpiło do projektu „Wolontariat z klasą – program rozwoju aktywności społecznej gimnazjalistów”. Głównym założeniem projektu jest zwiększenie aktywności obywatelskiej uczniów gimnazjum oraz uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby ludzi starszych niepełnosprawnych. Młodzi wolontariusze wezmą udział w programie edukacyjnym „Szacun dla wszystkich”, który zakłada zajęcia pozwalające na wczucie się w rolę osoby starszej lub niepełnosprawnej oraz przygotują kampanię „Szacun dla wszystkich” (...)
8 czerwca 2015
2 czerwca 2015r. na kolejne zajęcia laboratoryjne do pracowni chemicznej Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie zostali zaproszeni uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie. Pod opieką nauczyciela chemii oraz uczniów klasy 2b, zaproszeni goście otrzymywali różne gazy - tlen, wodór, dwutlenek węgla, acetylen. Badali i określali właściwości otrzymywanych substancji gazowych. Dowiedzieli się również jak można zobojętnić kwas octowy, jak efektownie spala się magnez i rozdrobnione żelazo oraz dlaczego (...)
3 czerwca 2015
1 czerwca klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedziliśmy zoo i Afrykarium, w którym podziwiać mogliśmy miedzy innymi różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Łącznie znajduje się tam 19 basenów i zbiorników przedstawiających m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne. Można je podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości (...)
2 czerwca 2015