Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2015/2016

W czerwcu 2016 r. kolejny już raz, grupa uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu oraz zaproszonych do współpracy uczniów z Gimnazjum nr 60 w Poznaniu i Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie uczestniczyła w naukowym spotkaniu w największym ośrodku badawczym CERN (Europejska Organizacja Badań Jądrowych) mieszczącym się w pobliżu Genewy w Szwajcarii. Nasza przygoda z wielką nauką na światowym poziomie rozpoczęła się od wykładu wprowadzającego. Pierwszym prelegentem oraz naszym opiekunem i przewodnikiem (...)
29 czerwca 2016
Zakończenie Roku Szkolnego
24 czerwca 2016
Staśki
22 czerwca 2016
Dzień Sportu
20 czerwca 2016
15 czerwca wybraliśmy się na kolejną już wycieczkę do kraju naszego zachodniego sąsiada. Tym razem odwiedziliśmy Poczdam i studio filmowe Babelsberg. Poczdam to stolica i największe miasto kraju związkowego Brandenburgia. Leży we wschodnich Niemczech nad rzeką Hawelą. Miasto znane jest głównie ze swoich bardzo cennych zespołów zabytkowych, głównie z zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci, wybudowanego w XVIII wieku przez Fryderyka II Wielkiego. W 1945 roku odbyła się tutaj słynna Konferencja Poczdamska. Mieliśmy okazję (...)
20 czerwca 2016