Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018

21 maja pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach dogoaktywności prowadzonych przez dogoterapeutę i psychologa, panią Kingę Stefaniak. Pani Kinga przyszła na zajęcia z psem o imieniu Lusia, co wzbudziło u dzieci wiele radości. Uczniowie dowiedzieli się jak odczytywać emocje psa i jak dbać o niego. Na zakończenie każdy z nich odpowiadał na pytania, a w nagrodę zdobył dyplom i tytuł "Przyjaciela psa".
26 maja 2018
Dnia 17 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole IV Szkolny Piknik Naukowy. Tego dnia zaprosiliśmy do nas przedstawicieli poznańskich uczelni i innych instytucji, którzy poprowadzili zajęcia dla naszych uczniów: warsztaty, pokazy, wykłady. Wszyscy spotkaliśmy się w holu, gdzie pani dyrektor Katarzyna Krüger-Szczot powitała zaproszonych gości: członków Koła Naukowego Przyrodników Wydziału Biologii UAM z Sekcji Biologii Sądowej, Antropologii, Parazytologii, studentów z Naukowego Koła Chemików Wydziału Chemii UAM, przedstawicieli (...)
23 maja 2018
Gimnazjalna Olimpiada Matematyczno Informatyczna GOMI organizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie w roku szkolnym 2017/2018 odbyła się po raz szósty. W tym roku do konkursu zgłosiło się 69 szkół. Zadania w kategorii klas II pisało łącznie 497 uczniów, natomiast w kategorii klas III do konkursu przystąpiło 482 uczniów. Uczniowie mieli do wykonania zadania w Dokumencie Google, Arkuszu Google oraz Mapach Google. W zorganizowaniu konkursu pomogło 91 nauczycieli. W naszej szkole do etapu (...)
10 maja 2018
Dni Pracy Organicznej
28 kwietnia 2018
Dzieci w świetlicy poznawały zasady zdrowego żywienia. Wspólnie stworzyły piramidę żywieniową a także wykonały pracę plastyczną „Zdrowie na talerzu”. Nie zabrakło zagadek i innych łamigłówek o zdrowym odżywianiu.
26 kwietnia 2018