Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018

• 3
  • 4
  • 5

Z okazji 60-lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach nasza szkoła została zaproszona na uroczystości rocznicowe. Odbyły się one w dniach 16-18 listopada. Po wielogodzinnej podróży zakwaterowaliśmy się w Willi u Kazika. Następnego dnia wzięliśmy udział we Mszy św. w Kościele parafialnym w Ciężkowicach, skąd udaliśmy się na uroczystość jubileuszową 60-lecia ZSOiZ. Po części oficjalnej i występach, zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Tego samego dnia zwiedziliśmy (...)
29 listopada 2017
17 listopada odbyła się wycieczka do stolicy Niemiec Berlina połączona z pobytem w Tropical Islands. Punktualnie o godzinie 6.00 rozpoczęliśmy podróż do kraju naszego zachodniego sąsiada. Pobyt w Berlinie rozpoczęliśmy od obejrzenia fragmentu Muru Berlińskiego - East Side Gallery – jest to galeria-pomnik dla wolności stworzony przez artystów z całego świata na fragmencie Muru Berlińskiego o długości 1316 m. Galeria składa się z około 106 obrazów. Następnie udaliśmy się na Alexanderplatz, gdzie powstawał właśnie (...)
20 listopada 2017
15 listopada 2017r. odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni”, w którym nasza szkoła bierze udział. Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa powstał po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane (...)
16 listopada 2017
W dniach 11-18. 10. 2017 odbył się kolejny wyjazd naszych uczniów na wymianę do zaprzyjaźnionej szkoły we Francji - College Jeanne d'Arc Saint-Brice-en-Cogles. Nowością było, że tym razem podróżowaliśmy samolotem. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i rodziców uczniów, a także przez dyrekcję szkoły i pracowników gminy. Już pierwszego dnia zetknęliśmy się z tradycjami bretońskimi. Piekliśmy galettes i crepes, a potem podziwialiśmy grupę seniorów w strojach ludowych i tańczyliśmy (...)
10 listopada 2017
W środę 8 listopada, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klas 3D, 3E, 2B i 2C przedstawili inscenizację pod tytułem „Szabla”. Wieczorem przedstawienie mieli okazję obejrzeć mieszkańcy gminy, uczniowie wystąpili dla nich w kościele w Skórzewie.
9 listopada 2017

• 1