Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018

Przejdź do strony

12 kwietnia uczniowie klas siódmych pojechali na wycieczkę do Warszawy. W Centrum Nauki Kopernik pogłębili wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych, poprzez samodzielne wykonanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej obserwowali obrady z galerii Sali Posiedzeń Sejmu, wzięli udział w wykładzie w Sali Wszechnicy Sejmowej oraz obejrzeli znajdującą się tam wystawę. Zwiedzili również wybudowany w latach 2008-2011 Stadion Narodowy. Mieli okazję poczuć się jak kibic, podziwiając akustykę (...)
13 kwietnia 2018
Lekcja chemii dla uczniów z Francji
27 marca 2018
Dzień Otwarty
14 marca 2018
Jak co roku, w poniedziałek 12 marca, odbył się w naszej szkole pokaz historyczny. Tym razem grupa rekonstrukcyjna zaprezentowała ”żywą lekcję historii” pod tytułem „Niepodległa”. Na poważnie i na wesoło uczniowie poznali najważniejsze problemy i osiągnięcia II Rzeczpospolitej. Mogli również wcielić się w wybitne postacie tego okresu. Po pokazie uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się bliżej autentycznym eksponatom i zaspokojenia swojej ciekawości poprzez zadawanie pytań prowadzącym pokaz.
12 marca 2018
W piątek 9 marca 2018, uczniowie klasy 3e wzięli udział w VI Uczniowskiej Akademii Gimnazjalisty, zorganizowanej przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Chemii. Na początku uczniowie (Laura, Marysia, Wiktoria, Łukasz, Jakub) podczas sesji posterowej prezentowali przedstawicielom UAM, członkom komisji, wyniki przeprowadzonych doświadczeń. Następnie w auli nastąpiło uroczyste otwarcie Akademii przez Dziekana Wydziału Chemii prof. UAM dr hab. Renatę Jastrząb oraz wysłuchanie wykładu dr Grzegorz Krzyśko na temat stosownych (...)
10 marca 2018

Przejdź do strony

Wydarzenia z następujących lat
Jak powstawała nasza szkoła
linia
Zobacz jak powstawał budynek naszej szkoły.