Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018

Przejdź do strony

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły również włączyli się w obchody tego święta. Podczas lekcji informatyki (...)
11 lutego 2018
09.02 w naszej szkole odbył się kolejny wieczór gier planszowych. Tym razem pod hasłem „Przeżyj”:) i zgodnie z tematem przewodnim nasi uczniowie nie mieli łatwo, ponieważ zło czaiło się na nich ze wszystkich stron. Najpierw musieli uciekać przed rekinami, wielorybami i innymi potworami morskimi, potem doszło do wymiany ognia na dzikim zachodzie, gdzie kowboje strzelali schowani za kaktusami, beczkami z prochem i snopami siana. Na końcu były niebezpieczne ulice Nowego Jorku – płatni zabójcy, i niewinni przechodnie. A potem już (...)
10 lutego 2018
5 lutego 2018 grupa uczniów z klasy 3e odwiedziła Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu. Centrum Chemii w Małej Skali (a właściwie Centrum techniki eksperymentu w małej skali) to zespół naukowo-dydaktyczny związany z uczelnią wyższą zajmujący się popularyzacją chemii i dydaktyki chemii. Założycielami instytutu są Dominika Panek i Łukasz Sporny, którzy rozpoczęli działalność organizacyjną w 2005 roku. Pierwszy skład Centrum Chemii w Małej Skali liczył czterech wykładowców: Aleksandra Kazubskiego, Dominikę Panek, (...)
9 lutego 2018
19 stycznia 2018 r. uczniowie klasy 3e, objętej w roku szkolnym 2017/2018 patronatem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydziału Chemia, kolejny raz uczestniczyli w laboratoryjnych zajęciach tym razem pod nazwą "Kolorowa chemia". Uczniowie podczas zajęć: • badali pH mleka, mydła, płynu do mycia naczyń, napojów gazowanych; • poznali barwy soli (węglanów, siarczanów, chlorków) oraz badali ich rozpuszczalność w wodzie; • otrzymywali barwne osady wodorotlenków i soli trudno rozpuszczalnych w wodzie; Kolejne zajęcia (...)
22 stycznia 2018
15 stycznia 2018 odbył się apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2017/2018. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego gratulowali osiągnięć nie tylko edukacyjnych uczniom naszej szkoły: Maria Hupało z 3d zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu o antyku pod patronatem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Maja Nadarzyńska z 3d zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego pod patronatem Kuratoriom Oświaty. Magdalena Augustyniak z 3e zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Konkursu (...)
16 stycznia 2018

Przejdź do strony

Wydarzenia z następujących lat
Jak powstawała nasza szkoła
linia
Zobacz jak powstawał budynek naszej szkoły.