Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018

Przejdź do strony

W piątek 9 marca 2018, uczniowie klasy 3e wzięli udział w VI Uczniowskiej Akademii Gimnazjalisty, zorganizowanej przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Chemii. Na początku uczniowie (Laura, Marysia, Wiktoria, Łukasz, Jakub) podczas sesji posterowej prezentowali przedstawicielom UAM, członkom komisji, wyniki przeprowadzonych doświadczeń. Następnie w auli nastąpiło uroczyste otwarcie Akademii przez Dziekana Wydziału Chemii prof. UAM dr hab. Renatę Jastrząb oraz wysłuchanie wykładu dr Grzegorz Krzyśko na temat stosownych (...)
10 marca 2018
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły również włączyli się w obchody tego święta. Podczas lekcji informatyki (...)
11 lutego 2018
09.02 w naszej szkole odbył się kolejny wieczór gier planszowych. Tym razem pod hasłem „Przeżyj”:) i zgodnie z tematem przewodnim nasi uczniowie nie mieli łatwo, ponieważ zło czaiło się na nich ze wszystkich stron. Najpierw musieli uciekać przed rekinami, wielorybami i innymi potworami morskimi, potem doszło do wymiany ognia na dzikim zachodzie, gdzie kowboje strzelali schowani za kaktusami, beczkami z prochem i snopami siana. Na końcu były niebezpieczne ulice Nowego Jorku – płatni zabójcy, i niewinni przechodnie. A potem już (...)
10 lutego 2018
5 lutego 2018 grupa uczniów z klasy 3e odwiedziła Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu. Centrum Chemii w Małej Skali (a właściwie Centrum techniki eksperymentu w małej skali) to zespół naukowo-dydaktyczny związany z uczelnią wyższą zajmujący się popularyzacją chemii i dydaktyki chemii. Założycielami instytutu są Dominika Panek i Łukasz Sporny, którzy rozpoczęli działalność organizacyjną w 2005 roku. Pierwszy skład Centrum Chemii w Małej Skali liczył czterech wykładowców: Aleksandra Kazubskiego, Dominikę Panek, (...)
9 lutego 2018
19 stycznia 2018 r. uczniowie klasy 3e, objętej w roku szkolnym 2017/2018 patronatem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydziału Chemia, kolejny raz uczestniczyli w laboratoryjnych zajęciach tym razem pod nazwą "Kolorowa chemia". Uczniowie podczas zajęć: • badali pH mleka, mydła, płynu do mycia naczyń, napojów gazowanych; • poznali barwy soli (węglanów, siarczanów, chlorków) oraz badali ich rozpuszczalność w wodzie; • otrzymywali barwne osady wodorotlenków i soli trudno rozpuszczalnych w wodzie; Kolejne zajęcia (...)
22 stycznia 2018

Przejdź do strony

Wydarzenia z następujących lat
Jak powstawała nasza szkoła
linia
Zobacz jak powstawał budynek naszej szkoły.