Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018

Spotkanie ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego ze społecznością naszej szkoły rozpoczęło się od poświęcenia krzyża. Nowy krzyż został postawiony zaledwie dzień wcześniej w pobliżu miejsca, gdzie od ponad stu lat stał poprzedni krzyż (na rozstaju dróg między Skórzewem, Dąbrową i Dąbrówką). Ksiądz Arcybiskup wprowadził do modlitwy przez krótką katechezę, wyjaśniającą znaczenie krzyża dla chrześcijan. Tłumaczył, że to nie tylko symbol cierpienia, ale bardziej jeszcze symbol zwycięstwa miłości i otwarcie (...)
20 września 2017
Podczas swojej wizyty w parafii w Skórzewie, Arcybiskup Stanisław Gądecki spotkał się również ze społecznością naszej szkoły. Uczniowie przygotowali program artystyczny, a z ust Arcybiskupa usłyszeliśmy słowa o pełni wychowania, na którą składają się trzy ważne elementy. Są nimi serce, rozum i sumienie, a każdy z nich jest kształtowany przez inne środowisko. Serce daje rodzina - uczy nas kochać. Szkoła daje wiedzę. To w niej przez wiele lat nabieramy rozumu, zdobywamy wiedzę i wykształcenie. Sumienie to domena duchowa (...)
20 września 2017
19 września odbył się pierwszy apel organizacyjny. Przedstawicie Samorządu Uczniowskiego przedstawili ofertę dodatkowych zajęć, a Pani Dyrektor zwróciła uwagę na przestrzeganie regulaminu porządkowego oraz zasad bezpiecznego pobytu w szkole. O bezpieczeństwie w szkole oraz w drodze do szkoły oraz domu mówił również zaproszony na apel przedstawiciel policji z komisariatu w Tarnowie Podgórnym.
19 września 2017
W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjantów z komisariatu w Tarnowie Podgórnym, którzy spotkali się z uczniami klasy I. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o konieczności noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Zwrócili uwagę, jak należy zachować się w kontaktach z obcą osobą. Dzieci dzieliły się (...)
19 września 2017
Podczas całego roku szkolnego 2016/2017 uczniowie klasy 2d wraz z wychowawcą panią Agatą Józefowicz oraz nauczycielem języka polskiego panią Mariolą Janus uczestniczyli w warsztatach teatralnych w Teatrze Nowym w Poznaniu. Zajęcia odbywały się cyklicznie co trzy tygodnie. Warsztaty z uczniami prowadził znany aktor, pan Mariusz Zaniewski. Swoją przygodę z Teatrem Nowym w Poznaniu uczniowie rozpoczęli już w klasie pierwszej biorąc udział w zwiedzaniu teatru od kulis, pokazie charakteryzacji, spotkaniu z dramaturgiem oraz aktorami (...)