Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018

15 listopada 2017r. odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni”, w którym nasza szkoła bierze udział. Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa powstał po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane (...)
16 listopada 2017
W dniach 11-18. 10. 2017 odbył się kolejny wyjazd naszych uczniów na wymianę do zaprzyjaźnionej szkoły we Francji - College Jeanne d'Arc Saint-Brice-en-Cogles. Nowością było, że tym razem podróżowaliśmy samolotem. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i rodziców uczniów, a także przez dyrekcję szkoły i pracowników gminy. Już pierwszego dnia zetknęliśmy się z tradycjami bretońskimi. Piekliśmy galettes i crepes, a potem podziwialiśmy grupę seniorów w strojach ludowych i tańczyliśmy (...)
10 listopada 2017
W środę 8 listopada, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klas 3D, 3E, 2B i 2C przedstawili inscenizację pod tytułem „Szabla”. Wieczorem przedstawienie mieli okazję obejrzeć mieszkańcy gminy, uczniowie wystąpili dla nich w kościele w Skórzewie.
9 listopada 2017
W związku ze zbliżającym się Dniem Zadusznym, uczniowie klas 3E i 3F udali się na Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu. Poznali historię nekropoli sięgającą początków XIX w. oraz odwiedzili groby wielu wybitnych mieszkańców naszego regionu.
2 listopada 2017
27 października 2017r. uczniowie klasy 3d podczas warsztatów Biblioteka Wyobraźni zorganizowanych przez Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN oraz Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu uczestniczyli w dwóch warsztatach. My story, warsztat prowadziła Natalia Kołacz oraz W poziomie, który prowadził Mateusz Pietrowski. Poniżej kilka wypowiedzi uczniów o zajęciach: Były to bardzo ciekawe i twórcze lekcje, na których robiliśmy plakaty lub makiety oraz układaliśmy do nich różne historie. Myślę, że te zajęcia pokazały nam, (...)
27 października 2017