Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018

27 października 2017r. uczniowie klasy 3d podczas warsztatów Biblioteka Wyobraźni zorganizowanych przez Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN oraz Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu uczestniczyli w dwóch warsztatach. My story, warsztat prowadziła Natalia Kołacz oraz W poziomie, który prowadził Mateusz Pietrowski. Poniżej kilka wypowiedzi uczniów o zajęciach: Były to bardzo ciekawe i twórcze lekcje, na których robiliśmy plakaty lub makiety oraz układaliśmy do nich różne historie. Myślę, że te zajęcia pokazały nam, (...)
27 października 2017
Dzień przed Dniem Nauczyciela na uczniów klas siódmych czekała niespodzianka, przygotowana przez starszych kolegów i koleżanki, czyli przyjęcie do grona uczniów naszej szkoły. Wesołe zadania przygotowały klasy gimnazjalne. I tak nowi uczniowie zaprezentowali swoje talenty taneczne, a niektórzy nawet baletowe. Wykazali się wiedzą ze znajomości szkoły i niestraszny był im numer sali, w której mieści sie pracownia chemiczna. Potem ujawnili oryginalne talenty plastyczne, rysując w dowolnej konwencji, portret swojego wychowawcy. Potem (...)
13 października 2017
12 października 2017 roku odbyła się w Naszej szkole uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów. W holu szkoły zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice, rodzeństwo, a nawet dziadkowie. Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny prezentując swoją wiedzę i umiejętności. Swym występem wszyscy potwierdzili, że zasługują na to, żeby być pełnoprawnymi uczniami Naszej szkoły. Dyrektor szkoły Pani Katarzyna Krüger- Szczot zwróciła uwagę, że uroczystość jest przełomowym wydarzeniem, (...)
12 października 2017
21 września odbyły się zajęcia, na których uczniowie klasy 3d wraz z wychowawcą, panią Agatą Józefowicz, uczyli się fotografii. W tym dniu, odwiedziły nas panie z Laboratorium Fotograficznego „ZORKA”. Początkowo panie opowiadały nam o sposobach robienia zdjęć, które stosowane były w przeszłości. Patrzyliśmy przez pudełko imitujące aparat fotograficzny sprzed parudziesięciu lat i zobaczyliśmy w okienku odwrócony do góry nogami obraz, który nie był jednak odzwierciedleniem rzeczywistości, a jedynie cieniami postaci (...)
21 września 2017
Spotkanie ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego ze społecznością naszej szkoły rozpoczęło się od poświęcenia krzyża. Nowy krzyż został postawiony zaledwie dzień wcześniej w pobliżu miejsca, gdzie od ponad stu lat stał poprzedni krzyż (na rozstaju dróg między Skórzewem, Dąbrową i Dąbrówką). Ksiądz Arcybiskup wprowadził do modlitwy przez krótką katechezę, wyjaśniającą znaczenie krzyża dla chrześcijan. Tłumaczył, że to nie tylko symbol cierpienia, ale bardziej jeszcze symbol zwycięstwa miłości i otwarcie (...)
20 września 2017