Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018

19 września odbył się pierwszy apel organizacyjny. Przedstawicie Samorządu Uczniowskiego przedstawili ofertę dodatkowych zajęć, a Pani Dyrektor zwróciła uwagę na przestrzeganie regulaminu porządkowego oraz zasad bezpiecznego pobytu w szkole. O bezpieczeństwie w szkole oraz w drodze do szkoły oraz domu mówił również zaproszony na apel przedstawiciel policji z komisariatu w Tarnowie Podgórnym.
19 września 2017
W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjantów z komisariatu w Tarnowie Podgórnym, którzy spotkali się z uczniami klasy I. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o konieczności noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Zwrócili uwagę, jak należy zachować się w kontaktach z obcą osobą. Dzieci dzieliły się (...)
19 września 2017
Podczas całego roku szkolnego 2016/2017 uczniowie klasy 2d wraz z wychowawcą panią Agatą Józefowicz oraz nauczycielem języka polskiego panią Mariolą Janus uczestniczyli w warsztatach teatralnych w Teatrze Nowym w Poznaniu. Zajęcia odbywały się cyklicznie co trzy tygodnie. Warsztaty z uczniami prowadził znany aktor, pan Mariusz Zaniewski. Swoją przygodę z Teatrem Nowym w Poznaniu uczniowie rozpoczęli już w klasie pierwszej biorąc udział w zwiedzaniu teatru od kulis, pokazie charakteryzacji, spotkaniu z dramaturgiem oraz aktorami (...)
17 września 2017
Czwartego września o godzinie 9.00 po długim wypoczynku spotkaliśmy się w murach naszej szkoły, by powitać nowy rok szkolny. Dzisiejszy dzień był wyjątkowy, ponieważ wszyscy byliśmy świadkami pewnego przełomu, otóż nasze gimnazjum stało się Szkołą Podstawową nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie. Rozpoczynając nowy rok szkolny, witamy nowych uczniów naszej szkoły oraz wszyscy nawzajem życzymy sobie sukcesów. Do zobaczenia na szkolnych korytarzach!
4 września 2017