Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

• 3
  • 4
  • 5

Od września, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczą w koncertach prowadzonych w Naszej szkole przez agencję ArtAndMusic. Cykl 9 koncertów przewidzianych na cały rok szkolny to przedstawienia o różnorodnej tematyce. Różnorodność przedstawianych podczas roku tematów, instrumentów, form muzycznych oraz kultur pozwala dzieciom poznawać otaczający świat. Cykliczność, będąca ważnym elementem edukacji, utrwala poznane pojęcia muzyczne, nazwy instrumentów oraz tańców.
12 grudnia 2018
11 grudnia uczniowie klasy 2a pojechali do Teatru Animacji obejrzeć spektakl "Bombka z gwiazdką". Po przedstawieniu spotkali się z aktorką w nim grającą- Danutą Rej, która opowiedziała o pracy w teatrze. Uczniowie weszli na scenę i za kulisy. W trakcie zwiedzania teatru zobaczyli zaplecze techniczne, garderoby aktorów oraz poznali różne rodzaje lalek, które animowała aktorka. Wizyta za kulisami wzbudziła u drugoklasistów wiele emocji, a spektakl "Bombka z gwiazdką" wprowadził w nastrój zbliżających się Świąt Bożego (...)
11 grudnia 2018
6 grudnia uczniowie klas pierwszych i klasy drugiej obchodzili mikołajki. Do szkoły przyszli ubrani na czerwono i z niecierpliwością oczekiwali wyjątkowego gościa. Był to dzień pełen radości i niespodzianek.
6 grudnia 2018
3 grudnia klasa 7b była na wycieczce w Teatrze Nowym w Poznaniu. Dla uczniów była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Wielu z nich wspomniało, że do tej pory nie mieli okazji być w prawdziwym teatrze. Wizytę w teatrze rozpoczęliśmy od spotkania z panem Markiem Grześkowiakiem, asystentem artystycznym ds. literackich, który pokazał nam Teatr Nowy od kulis oraz opowiedział historię teatru. W trakcie wycieczki mogliśmy zobaczyć zaplecze techniczne teatralnych scen, zajrzeć do garderoby i pracowni teatralnych, zapoznać się z pracą (...)
3 grudnia 2018
30 listopada odbyła się wycieczka do stolicy Niemiec Berlina oraz stolicy landu Brandenburgia Poczdamu. Punktualnie o godzinie 6.00 rozpoczęliśmy podróż do kraju naszego zachodniego sąsiada. W Poczdamie zwiedziliśmy wystawę poświęconą sadze książek J.K. Rowling opisującej przygody młodego czarodzieja Harrego Pottera. Słynna na całym świecie wystawa teraz dostępna jest w wytwórni filmowej Babelsberg. Zwiedziliśmy pełne magii sale zajęć, obejrzeliśmy tajemnicze mikstury i wywary. Mogliśmy również wyrywać piszczące (...)