Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

Po raz kolejny w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole odbył się Turniej Scrabble, gdzie uczniowie poszczególnych klas rywalizowali w dwuosobowych grupach z drużynami innych klas układając słowa w języku angielskim. Wśród klas siódmych najwięcej punktów zdobyła VII B, w walce o miano najlepszej z klas ósmych bezkonkurencyjną okazała się klasa VIII a, a zwycięstwo pośród klas trzecich gimnazjum przypadło klasie III c. Serdecznie gratulujemy!!
10 października 2018
5 października 2018 r. uczniowie klasy 3c objętej patronatem wydziału Chemia, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych podczas, których doświadczalnie poznawali metody otrzymywania soli oraz hodowali ogród chemiczny. Zwiedziliśmy też nowoczesną bibliotekę uniwersytecką, z której studenci wypożyczają chemiczną literaturę w wersji papierowej oraz elektronicznej. Kolejne zajęcia na początku nowego roku kalendarzowego. opiekun grupy: Lidia Zarańska
5 października 2018
27 września uczniowie klasy 2a pojechali do Gospodarstwa Agroturystycznego "Świat Zwierząt" w Witoldzinie. Oglądali zwierzęta z wiejskiej zagrody, jechali wozem ciągniętym przez traktor, uczestniczyli we wspólnym ognisku i zabawach integracyjnych. Pełni niecodziennych wrażeń, zadowoleni wrócili do szkoły.
2 października 2018
Wycieczka integracyjna klas 7 odbyła się w środę 26 września br. Pojechaliśmy do Osady Traperskiej do Bolechówka, gdzie na skraju Parku Krajobrazowego "Puszcza Zielonka" wśród pięknej przyrody wspólnie poznawaliśmy mieszkańców Osady oraz uczestniczyliśmy w grach i zabawach.
26 września 2018
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego