Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

12 lutego 2019 roku o godz. 9:00 odbył się dedykowany uczniom klas siódmych i ósmych pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu Matematyka bez pamiętnika. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów, doskonalenie nauczycieli i wspieranie talentów matematycznych. Konkurs posiada nietypową formę, ponieważ uczeń w nim startujący nie korzysta z wcześniej zdobytej wiedzy. Jest w nim na etapie (...)
12 lutego 2019
7 lutego 2019 r. klasa 3c objęta patronatem UAM Wydział Chemii odbyła kolejne zajęcia laboratoryjne w pracowni chemicznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczniowie otrzymywali i badali substancje gazowe takie jak tlenek węgla(IV) oraz acetylen (etyn). Przed zajęciami laboratoryjnymi wysłuchaliśmy wykładu na temat wody prof. Lechosława Łomozika.
10 lutego 2019
29 stycznia 2019 roku trója uczniów naszej szkoły: Marcin Krzewiński (klasa 7b), Antoni Krawiecki (klasa 7b) oraz Jakub Stachowski (klasa 8b) uczestniczyli wraz z nauczycielem matematyki, panią Agatą Józefowicz, w IV Seminarium Naukowym pt. „Matematyczne Laboratorium Kultury”. Uczniowie po wysłuchaniu wykładu wzięli udział w konkursie matematycznym. Seminarium zorganizowali: Zakład Działań Twórczych w Przestrzeni Społecznej Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Szkoła Podstawowa nr 2 (...)
1 lutego 2019
W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w atrakcjach odbywających się w ramach półkolonii. Dzieci poznały m.in. Teatr Nowy od kulis oraz zobaczyły na czym polega praca charakteryzatora. W muzeum Blubry uczyły się gwary poznańskiej, a w pracowni Gliniana Kula poznawały tajniki wyrobów ceramicznych oraz same miały możliwość wykonania naczyń. Podczas półkolonii byliśmy również w parku rozrywki Lider, w kinie oraz na kręglach.
20 stycznia 2019
Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych. W tym roku ta wyjątkowa uroczystość odbyła się 8 stycznia. Babcie i dziadkowie zebrali się w holu Naszej Szkoły, aby podziwiać występy swoich kochanych wnuków- uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. Zebranych seniorów serdecznie powitała dyrektor szkoły pani Katarzyna Krüger-Szczot, składając serdeczne życzenia. Uczniowie przedstawili program artystyczny: jasełka, wierszyki, piosenki oraz tańce. Po odśpiewaniu „Sto lat” dzieci (...)
8 stycznia 2019