Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

11 grudnia uczniowie klasy 2a pojechali do Teatru Animacji obejrzeć spektakl "Bombka z gwiazdką". Po przedstawieniu spotkali się z aktorką w nim grającą- Danutą Rej, która opowiedziała o pracy w teatrze. Uczniowie weszli na scenę i za kulisy. W trakcie zwiedzania teatru zobaczyli zaplecze techniczne, garderoby aktorów oraz poznali różne rodzaje lalek, które animowała aktorka. Wizyta za kulisami wzbudziła u drugoklasistów wiele emocji, a spektakl "Bombka z gwiazdką" wprowadził w nastrój zbliżających się Świąt Bożego (...)
11 grudnia 2018
6 grudnia uczniowie klas pierwszych i klasy drugiej obchodzili mikołajki. Do szkoły przyszli ubrani na czerwono i z niecierpliwością oczekiwali wyjątkowego gościa. Był to dzień pełen radości i niespodzianek.
6 grudnia 2018
3 grudnia klasa 7b była na wycieczce w Teatrze Nowym w Poznaniu. Dla uczniów była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Wielu z nich wspomniało, że do tej pory nie mieli okazji być w prawdziwym teatrze. Wizytę w teatrze rozpoczęliśmy od spotkania z panem Markiem Grześkowiakiem, asystentem artystycznym ds. literackich, który pokazał nam Teatr Nowy od kulis oraz opowiedział historię teatru. W trakcie wycieczki mogliśmy zobaczyć zaplecze techniczne teatralnych scen, zajrzeć do garderoby i pracowni teatralnych, zapoznać się z pracą (...)
3 grudnia 2018
"Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście"... To i inne ludowe przysłowia, były przywoływane w trakcie wróżb andrzejkowych, w których uczestniczyli uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej. Oprócz lania wosku, były wróżby i zabawy z chustą animacyjną. Najwięcej emocji i śmiechu dostarczyły wróżby związane z poznaniem imienia przyszłej wybranki (wybranka).
1 grudnia 2018
30 listopada odbyła się wycieczka do stolicy Niemiec Berlina oraz stolicy landu Brandenburgia Poczdamu. Punktualnie o godzinie 6.00 rozpoczęliśmy podróż do kraju naszego zachodniego sąsiada. W Poczdamie zwiedziliśmy wystawę poświęconą sadze książek J.K. Rowling opisującej przygody młodego czarodzieja Harrego Pottera. Słynna na całym świecie wystawa teraz dostępna jest w wytwórni filmowej Babelsberg. Zwiedziliśmy pełne magii sale zajęć, obejrzeliśmy tajemnicze mikstury i wywary. Mogliśmy również wyrywać piszczące (...)
1 grudnia 2018