Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

Obchody Święta Niepodległości-wieczornica
8 listopada 2018
7 listopada odbyło się w naszej szkole przedstawienie będące kulminacją obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Program artystyczny zilustrował wydarzenia niezwykle trudnej drogi naszej Ojczyzny do wolności. Historię tę nasi uczniowie zobrazowali słowem poetyckim, krótkimi scenkami oraz piosenkami skłaniającymi do refleksji na temat tego, czym dla nas jest dzisiaj wolność i niepodległość. Bardzo sugestywnym momentem przedstawienia było wkroczenie na scenę postaci symbolizującej niewolę Polski - ubranej na czarno, skutej (...)
7 listopada 2018
W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 6 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przebrali się w stroje z lat 20. ubiegłego stulecia. Królowały sukienki wieczorowe ze zwiewnych i błyszczących materiałów, choć popularna była również „mała czarna” inspirowana stylem Coco Chanel. Nieodłącznym elementem kobiecego stroju były liczne dodatki: frędzle, sznury pereł, opaski na głowę i futrzane etole. Warto było zobaczyć nasze nauczycielki w czarnych sukniach, z piórkiem we włosach (...)
6 listopada 2018
Warszawa 30-31. X 2018 r. Na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie uczestniczyła w Uroczystym Koncercie z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Koncert z udziałem Pary Prezydenckiej odbył się 30. X w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Wysłuchaliśmy dwóch utworów: Fantazja polska gis-moll op. 19 na fortepian i orkiestrę Ignacego Jana Paderewskiego oraz Te Deum Polonia na (...)
5 listopada 2018
15 października 2018 roku odbyło się uroczyste „Pasowanie na Świetlika” uczniów klas pierwszych. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do świetlicowego grona, została sprawdzona ich wiedza i umiejętności. Pierwszą próbą była znajomość regulaminu świetlicy i zasad w niej panujących. Kolejną konkurencją był tor przeszkód, gdzie uczniowie wykazali się zwinnością i szybkością. Nie zabrakło też próby uśmiechu. Wszystkie dzieci z powodzeniem przeszły wyznaczone zadania, po czym nastąpiło uroczyste ślubowanie. (...)
30 października 2018