Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

W dniach od 15 do 19 października 2018 r. gościliśmy w naszej szkole grupę 11 uczniów (7 chłopców i 4 dziewczynki z klas od 7 do 10) ze szkoły partnerskiej w Schalkau w Niemczech. Powitanie gości z Niemiec odbyło się 15 października w późnych godzinach popołudniowych w szkole podstawowej w Dopiewie. 16 października uczniowie niemieccy wzięli udział w zajęciach na terenie naszej szkoły. Brali udział w lekcjach ze swoimi polskimi korespondentami. Pod opieką pana Jarosława Piersiali zagrali w gry edukacyjne, (...)
21 października 2018
18 października 2018 roku podczas tegorocznej akcji Powiatu Poznańskiego, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz JRG IV Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu naszą szkołę odwiedził Wicestarosta pan Tomasz Łubiński, poznańscy strażacy, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Dopiewie wraz z Komendantem panem Piotrem Wiczyńskim oraz Strażnicy Gminni wraz z Komendantem panem Jackiem Olejniczakiem. W ramach akcji „Bezpieczny Pierwszoklasista” dzieci z klas pierwszych otrzymały kamizelki odblaskowe. Spotkanie to (...)
19 października 2018
We wtorek 16 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skórzewie odbyło się spotkanie autorskie z panią Edytą Zarębska – autorką i ilustratorką książek dla dzieci oraz jej mężem – panem Robertem Zarębskim – muzykiem i kompozytorem. W spotkaniu tym wzięły udział dzieci klas pierwszych naszej szkoły. Celem spotkania było propagowanie czytania wśród najmłodszych. Pani Edyta, w baśniowej kreacji, zabrała dzieci w świat spełnianych marzeń. Opowiedziała o tym jak została „pisaczką” (bo tak w jej dziecięcej (...)
17 października 2018
Po raz kolejny w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole odbył się Turniej Scrabble, gdzie uczniowie poszczególnych klas rywalizowali w dwuosobowych grupach z drużynami innych klas układając słowa w języku angielskim. Wśród klas siódmych najwięcej punktów zdobyła VII B, w walce o miano najlepszej z klas ósmych bezkonkurencyjną okazała się klasa VIII a, a zwycięstwo pośród klas trzecich gimnazjum przypadło klasie III c. Serdecznie gratulujemy!!
10 października 2018
5 października 2018 r. uczniowie klasy 3c objętej patronatem wydziału Chemia, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych podczas, których doświadczalnie poznawali metody otrzymywania soli oraz hodowali ogród chemiczny. Zwiedziliśmy też nowoczesną bibliotekę uniwersytecką, z której studenci wypożyczają chemiczną literaturę w wersji papierowej oraz elektronicznej. Kolejne zajęcia na początku nowego roku kalendarzowego. opiekun grupy: Lidia Zarańska
5 października 2018