Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

• 4
  • 5
  • 6

3 grudnia klasa 7b była na wycieczce w Teatrze Nowym w Poznaniu. Dla uczniów była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Wielu z nich wspomniało, że do tej pory nie mieli okazji być w prawdziwym teatrze. Wizytę w teatrze rozpoczęliśmy od spotkania z panem Markiem Grześkowiakiem, asystentem artystycznym ds. literackich, który pokazał nam Teatr Nowy od kulis oraz opowiedział historię teatru. W trakcie wycieczki mogliśmy zobaczyć zaplecze techniczne teatralnych scen, zajrzeć do garderoby i pracowni teatralnych, zapoznać się z pracą (...)
3 grudnia 2018
30 listopada odbyła się wycieczka do stolicy Niemiec Berlina oraz stolicy landu Brandenburgia Poczdamu. Punktualnie o godzinie 6.00 rozpoczęliśmy podróż do kraju naszego zachodniego sąsiada. W Poczdamie zwiedziliśmy wystawę poświęconą sadze książek J.K. Rowling opisującej przygody młodego czarodzieja Harrego Pottera. Słynna na całym świecie wystawa teraz dostępna jest w wytwórni filmowej Babelsberg. Zwiedziliśmy pełne magii sale zajęć, obejrzeliśmy tajemnicze mikstury i wywary. Mogliśmy również wyrywać piszczące (...)
1 grudnia 2018
"Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście"... To i inne ludowe przysłowia, były przywoływane w trakcie wróżb andrzejkowych, w których uczestniczyli uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej. Oprócz lania wosku, były wróżby i zabawy z chustą animacyjną. Najwięcej emocji i śmiechu dostarczyły wróżby związane z poznaniem imienia przyszłej wybranki (wybranka).
1 grudnia 2018
Wycieczka klasy 8a i 8c
28 listopada 2018
27 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły swoje ulubione misie: małe, duże, bure, kolorowe, milutkie, z kokardką czy w kubraczku. Świetliki poznały historię pluszowego misia, układały puzzle oraz rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych misiów. Nie zabrakło prac plastyczno-technicznych oraz wspólnej zabawy z misiami przy muzyce. Cały dzień upłynął nam w ciepłej i przyjaznej atmosferze.
27 listopada 2018

• 1