Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

3 marca 2019 r. oddział gimnazjalny klasy 3c pod patronatem UAM realizował projekt edukacyjny „Chemia w sporcie”. Podczas Akademii Uczniowskiej w murach UAM, przedstawiciele klasy zaprezentowali przed komisją pozyskane wiadomości: Definicja dopingu Historia dopingu Lista substancji zabronionych w sporcie Wiadomości chemiczne z zakresu budowy, właściwości i mechanizmów działania substancji zabronionych Substancje wspomagające dietę/suplementy diety Kodeks antydopingowy Zapobieganie dopingowi System kontroli (...)
10 marca 2019
5 marca 27 uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym Memoriału Urszuli Marciniak. Są to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Celem postawionym sobie przez Organizatorów jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych zarówno wśród uczniów, studentów jak i innych osób zainteresowanych matematyką i rozwijania swoich umiejętności matematycznych. Szczególnym celem stawianym przez Organizatorów jest upamiętnienie Urszuli Marciniak -założycielki pierwszego (...)
7 marca 2019
Prawdziwa geograficzna pasja, a do tego pracowitość i poświęcenie. Efekt? Adam Witek z klasy 8d został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Ten prestiżowy tytuł zapewnił Adamowi świetny wynik uzyskany podczas etapu wojewódzkiego konkursu, który odbył się 22-go lutego w Poznaniu. Adam miał 90 procent poprawnych odpowiedzi - zdobył 45 na 50 możliwych do uzyskania punktów. A poziom tegorocznych zadań był bardzo wysoki i zdecydowanie wykraczał poza podstawę programową. Przypomnijmy - w drodze do sukcesu Adam najpierw (...)
6 marca 2019
Dnia 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Z tej okazji w świetlicy szkolnej zostały zorganizowane zajęcia, które wzbogaciły wiedzę uczniów na temat prehistorycznych gadów. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz przeglądali książki, z których dowiedzieli się o życiu dinozaurów, ich pożywieniu, wyglądzie oraz dlaczego i, w jaki sposób wyginęły. Dzieci uczestniczyły również w „miniwykopaliskach”, w których musieli wykazać się precyzją w odkopywaniu szczątków dinozaurów. Uczniowie stworzyli także (...)
27 lutego 2019
W czwartym tygodniu lutego w świetlicy rozmawialiśmy na temat bajek i baśni. Dzieci wzięły udział w zajęciach i poznały piękną baśń pt." Sześć łabędzi". Świetliki starannie wykonały łabędzie z papieru technicznego i piórek. Później przyszedł czas na wesołe zabawy z piórkami. Śmiechu było co nie miara! W piątek zanurzyliśmy się w świecie bajek i baśni. Dzieci miały okazję przynieść do świetlicy ulubione bajki i zaprezentować swój wybór. Oglądaliśmy także prezentację na temat ekranizacji znanych bajek (...)
25 lutego 2019