Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

Klasa 8E oraz 7B z wizytę w Małopolsce rozpoczęła się w środę 8 maja, kiedy to wyruszyliśmy ze Skórzewa odkrywać nasze piękne krajobrazy. Początkowym celem nasze podróży stał się Ustroń i Leśny Park Niespodzianek, gdzie mogliśmy obcować z przyrodą, którą mieliśmy na wyciągnięcie ręki. Blisko godzinny pokaz lotów ptaków drapieżnych oraz dzienne loty sów był solidną żywą lekcją przyrody dla wszystkich naszych uczestników. Kolejnym etapem wycieczki szkolnej była Ochotnica Dolna i aklimatyzacja w tej jakże (...)
15 maja 2019
Kangur Matematyczny – konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany przez Petera O'Hallorana. W 1990 r. Kangur odbył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata. Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Od 1999 roku, pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki (...)
15 maja 2019
14 maja 2019
Egzamin gimnazjalny
14 maja 2019
W grudniu 2017 roku Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych proklamowało rok 2019 Międzynarodowym Rokiem Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych, podkreślając w ten sposób znaczenie chemii w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Przyczyną stała się 150 rocznica odkrycia prawa okresowości przez Dymitra Mendelejewa. Przy tej okazji 3 kwietnia 2019 r. przedstawiciele klas 7,8 oraz 3 wysłuchali naukowego wykładu Pana dr Janusza Mrzigoda „Skąd się wszystko wzięło czyli jak powstały pierwiastki chemiczne”.
3 kwietnia 2019