Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 7b Marcin Krzewiński oraz uczeń klasy 8b Jakub Stachowski znaleźli się w gronie wyróżnionych uczniów i uzyskali tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. Aby uzyskać ten zaszczytny tytuły należy najpierw przejść etap szkolny konkursu, aby następnie zmierzyć się z etapem rejonowym i ostatecznie awansować do finału, czyli etapu wojewódzkiego. Na etapie wojewódzkim konkurs się kończy. Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zostaje (...)
23 lutego 2019
Miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Dominika Witek z klasy Ia zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Technicznym pt. „Zima, ach to Ty!”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce. Serdecznie gratulujemy!
22 lutego 2019
W poniedziałek, 11 i 18 i lutego odbyły się w naszej szkole warsztaty chemiczne, które miały na celu zapoznać najmłodszych uczniów naszej szkoły z tematem z czego składa się powietrze. W warsztatach uczestniczyły klasy: I a, I b i II a Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela chemii, samodzielnie wykonywali kilka prostych eksperymentów. Między innymi zbadali z jakich gazów składa się powietrze i jaki jest ich skład procentowy w powietrzu. Dowiedzieli się także jakie właściwości mają poszczególne gazy i jakie są ich (...)
22 lutego 2019
Szkolna drużyna koszykówki dziś ruszyła do Zalasewa by tam walczyć w Finale Powiatu. Do szkolnej rywalizacji stanęły szkoły z Komornik, Mosiny, Zalasewa i oczywiście nasza skorzewska dwójka. Poziom rozgrywek już po pierwszej rozgrzewce wszystkich zespołów wydawał się być wysoki. Nie inaczej było już podczas samych gier. Nasi chłopcy w pierwszym meczu stanęli na przeciwko rosłej drużynie z Zalasewa. Po pierwszych dwóch wyrównanych kwartach w kolejnych koszykarze ze Skórzewa objęli inicjatywę i ostatecznie wygraliśmy 37:14 (...)