Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

Dnia 19 lutego br. uczniowie klasy 7b udali się do Laboratorium Wyobraźni mieszczącego się w Poznańskim Parku Naukowo Technologicznym. Braliśmy udział w interaktywnej ekspozycji: samodzielnie poznawaliśmy zjawiska z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. Byliśmy w ciemni, która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni (...)
19 lutego 2019
Dnia 19 lutego br. klasa 7b wybrała się do Sądu Rejonowego na ulicy Młyńskiej w Poznaniu. Celem wycieczki było zapoznanie z zasadami funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, przebiegiem procesu sądowego oraz roli prawa w życiu obywatela. Uczniowie mieli okazję zobaczyć salę rozpraw oraz miejsce pracy policji w sądzie, cele, w których przebywają aresztowani, oczekujący na rozprawę. Zwiedziliśmy „,niebieski pokój”, czyli miejsce, w którym przesłuchują dzieci do 18 roku życia. O pracy sędziego opowiadała nam Sędzia Pani (...)
19 lutego 2019
Trzeci tydzień lutego poświęcony był w świetlicy Walentynkom. Z tej okazji dzieci przygotowały kartki walentynkowe, które dzięki skrzynce trafiły do adresatów. Uczniowie wzięli udział w zabawach walentynkowych - z balonami i integracyjnych. Układali także serduszkowe puzzle. Wykonali urocze jednorożce oraz koniki z serc, którymi ozdobili klasowe doniczki z kwiatami. Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili ten walentynkowy czas.
15 lutego 2019
Karnawał to czas hucznych zabaw. Taka właśnie odbyła się w sali gimnastycznej Naszej Szkoły 13 lutego 2019 roku. Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej przybyli na bal pomysłowo przebrani. Na balu nie zabrakło księżniczek, tancerek, rycerzy, piratów, superbohaterów, czarodziejek, policjantów, strażaków, kotków, biedronek i można by tak wymieniać jeszcze długo. Niektórzy uczniowie ukryli swoje twarze pod maskami, przez co byli nie do rozpoznania. Zabawę prowadzili profesjonalni animatorzy. Oprawa muzyczna sprawiła, że nikt (...)
14 lutego 2019
Nasz coroczny Koncert Walentynkowy!
14 lutego 2019