Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

• 3
  • 5
  • 6

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 6 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przebrali się w stroje z lat 20. ubiegłego stulecia. Królowały sukienki wieczorowe ze zwiewnych i błyszczących materiałów, choć popularna była również „mała czarna” inspirowana stylem Coco Chanel. Nieodłącznym elementem kobiecego stroju były liczne dodatki: frędzle, sznury pereł, opaski na głowę i futrzane etole. Warto było zobaczyć nasze nauczycielki w czarnych sukniach, z piórkiem we włosach (...)
6 listopada 2018
Warszawa 30-31. X 2018 r. Na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie uczestniczyła w Uroczystym Koncercie z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Koncert z udziałem Pary Prezydenckiej odbył się 30. X w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Wysłuchaliśmy dwóch utworów: Fantazja polska gis-moll op. 19 na fortepian i orkiestrę Ignacego Jana Paderewskiego oraz Te Deum Polonia na (...)
5 listopada 2018
15 października 2018 roku odbyło się uroczyste „Pasowanie na Świetlika” uczniów klas pierwszych. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do świetlicowego grona, została sprawdzona ich wiedza i umiejętności. Pierwszą próbą była znajomość regulaminu świetlicy i zasad w niej panujących. Kolejną konkurencją był tor przeszkód, gdzie uczniowie wykazali się zwinnością i szybkością. Nie zabrakło też próby uśmiechu. Wszystkie dzieci z powodzeniem przeszły wyznaczone zadania, po czym nastąpiło uroczyste ślubowanie. (...)
30 października 2018
W dniach od 15 do 19 października 2018 r. gościliśmy w naszej szkole grupę 11 uczniów (7 chłopców i 4 dziewczynki z klas od 7 do 10) ze szkoły partnerskiej w Schalkau w Niemczech. Powitanie gości z Niemiec odbyło się 15 października w późnych godzinach popołudniowych w szkole podstawowej w Dopiewie. 16 października uczniowie niemieccy wzięli udział w zajęciach na terenie naszej szkoły. Brali udział w lekcjach ze swoimi polskimi korespondentami. Pod opieką pana Jarosława Piersiali zagrali w gry edukacyjne, (...)
21 października 2018
18 października 2018 roku podczas tegorocznej akcji Powiatu Poznańskiego, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz JRG IV Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu naszą szkołę odwiedził Wicestarosta pan Tomasz Łubiński, poznańscy strażacy, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Dopiewie wraz z Komendantem panem Piotrem Wiczyńskim oraz Strażnicy Gminni wraz z Komendantem panem Jackiem Olejniczakiem. W ramach akcji „Bezpieczny Pierwszoklasista” dzieci z klas pierwszych otrzymały kamizelki odblaskowe. Spotkanie to (...)
19 października 2018

• 1