Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

Podczas pierwszego dnia naszego zwiedzania Londynu zobaczyliśmy:China Tower, National Gallery, która prezentuje około 2 300 dzieł w tym słynnych francuskich impresjonistów i Vincenta van Gogha. Leicester Square, plac w centralnym Londynie, w dzielnicy teatrów. Drugiego dnia widzieliśmy Tower of London, przepłynęliśmy po Tamizie, jeździliśmy na London Eye, z którego mogliśmy podziwiać panoramę Londynu W tym dniu byliśmy również w muzeum nowoczesnym. Trzeciego dnia byliśmy w Oxfordzie, mogliśmy tu zobaczyć dobrze zachowaną (...)
1 kwietnia 2019
30 marca br. uczeń klasy 8b, Jakub Stachowski, brał udział w Konkursie „Złota Żaba” organizowanym przez Fundację Edukacji Społecznej EKOS w Swarzędzu. Kuba wygrał etap szkolny zarówno w konkursie w Dziedzinie Matematyki jak i w Dziedzinie Języka Polskiego i Literatury. Jest to niewątpliwie bardzo duży sukces. Bardzo serdecznie gratulujemy! Zamiarem organizatora konkursu jest premiowanie tych uczniów, którzy łączą umiejętność logicznego i niestereotypowego myślenia z wyobraźnią i gotowością szukania niebanalnych rozwiązań (...)
30 marca 2019
Wygraliśmy!!! w finale zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce, nasza trzyosobowa drużyna chłopięca z klasy 7A, pokonała inne szkoły i ex aequo ze szkołą podstawową z Więckowic zajęła pierwsze miejsce!
29 marca 2019
29 marca br. uczeń klasy 7b, Antoni Krawiecki, miał zaszczyt reprezentować naszą szkołę podczas Finału Wojewódzkiego konkursu Matematyka bez Pamiętnika. Tym razem Antek nie stanął na podium, ale przypomnijmy, że w naszej szkole okazał się najlepszy. Udział w konkursie jest dla niego na pewno cennym doświadczeniem. Antkowi gratulujemy! Organizatorem konkursu jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Poznaniu wraz z Wydziałem Studiów Edukacyjnych UAM.
29 marca 2019
Jak co roku w marcu, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tzw. „żywej lekcji historii”. Podobnie jak w latach poprzednich pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem. Poznawaniu faktów z historii Polski towarzyszyła wspaniała zabawa, było i poważnie i wesoło. Tegoroczny pokaz zakończył realizację projektu „Niepodległa”, który upamiętniał 100. rocznicę odzyskania niepodległości oraz 100. rocznicę zwycięstwa wielkopolan w powstaniu.
28 marca 2019