Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

Mamy to! Uczeń naszej szkoły, klasy 7b, Marcin Krzewiński zdobył I miejsce, a Inga Roszak-Thielmann zajęła IV miejsce w Wielkim Finale Memoriału Urszuli Marciniak organizowanym 24 marca br.na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Memoriał Urszuli Marciniak to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych oraz podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków. Bardzo serdecznie gratulujemy!!! [zdjęcia: p (...)
24 marca 2019
Jak zostać superbohaterem? Wystarczy oddać własną krew dla potrzebującego człowieka. Aby móc to zrobić trzeba być zdrowym, pełnoletnim i ważyć co najmniej 50 kg. Dnia 21 marca 2019 roku członkowie koła biologicznego odwiedzili Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Podczas wizyty pozyskali szczegółowe informacje o tym, jakie warunki trzeba spełnić, by zostać dawcą krwi oraz dlaczego jest to bezpieczne dla zdrowia dawcy. Dowiedzieli się jakiej ilość krwi potrzebuje człowiek podczas operacji serca, (...)
21 marca 2019
W czwartek 21 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Uczestnicy na rozwiązanie zadań mieli 75 minut. Wyniki konkursu poznamy w połowie czerwca. Każdy z uczestników po rozwiązaniu testu otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka. Więcej informacji na temat Wielkopolskiego Towarzystwa Matematycznego "Kangur", organizatora konkursu na terenie naszego województwa można znaleźć na stronie. Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie i zapraszamy do udziału (...)
21 marca 2019
20 marca klasa 2a udała się do Centrum Naturalnego Odżywiania i Terapii "Orkiszowe Pola" w Poznaniu, by uczestniczyć w przedświątecznych warsztatach kulinarnych. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali na temat obrzędów i zwyczajów wielkanocnych. Przy wsparciu dietetyków i opiekunów wycieczki, samodzielnie przygotowali zdrowe mazurki. Na koniec każde dziecko pomysłowo ozdobiło swój wypiek. Była to niezwykła przygoda kulinarna, która na pewno dostarczyła naszym uczniom wielu wrażeń.
20 marca 2019
Zapraszamy do obejrzenia relacji. Filmy wykonał absolwent naszej szkoły Remigiusz Szwarc
20 marca 2019