Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

Skażona woda, niedobory jedzenia i wzrastający poziom skażenia powietrza. Zmutowane zwierzęta, radioaktywna chmura i zepsute wyposażenie. Ten postapokaliptyczny klimat towarzyszył nam podczas kolejnego spotkania z planszówkami. Nie wszyscy ocaleni zostali ocaleni. Aż strach pomyśleć co się wydarzy podczas kolejnego wspólnego grania bez prądu:)
13 lutego 2019
W bieżącym roku szkolnym uczniowie wszystkich klas mają możliwość uczestnictwa w programie profilaktycznym Trzeci elementarz czyli program siedmiu kroków. Celem zajęć jest pokazanie perspektyw zdrowego stylu życia i drogi do osobistych satysfakcji bez używania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, wskazanie możliwości unikania zagrożeń i sposobów radzenia sobie z nimi oraz wytrenowanie kilku ważnych umiejętności życiowych: • odmawiania • satysfakcjonującej zabawy bez sięgania po środki uzależniające • (...)
13 lutego 2019
12 lutego 2019 roku o godz. 9:00 odbył się dedykowany uczniom klas siódmych i ósmych pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu Matematyka bez pamiętnika. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów, doskonalenie nauczycieli i wspieranie talentów matematycznych. Konkurs posiada nietypową formę, ponieważ uczeń w nim startujący nie korzysta z wcześniej zdobytej wiedzy. Jest w nim na etapie (...)
12 lutego 2019
7 lutego 2019 r. klasa 3c objęta patronatem UAM Wydział Chemii odbyła kolejne zajęcia laboratoryjne w pracowni chemicznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczniowie otrzymywali i badali substancje gazowe takie jak tlenek węgla(IV) oraz acetylen (etyn). Przed zajęciami laboratoryjnymi wysłuchaliśmy wykładu na temat wody prof. Lechosława Łomozika.
10 lutego 2019
29 stycznia 2019 roku trója uczniów naszej szkoły: Marcin Krzewiński (klasa 7b), Antoni Krawiecki (klasa 7b) oraz Jakub Stachowski (klasa 8b) uczestniczyli wraz z nauczycielem matematyki, panią Agatą Józefowicz, w IV Seminarium Naukowym pt. „Matematyczne Laboratorium Kultury”. Uczniowie po wysłuchaniu wykładu wzięli udział w konkursie matematycznym. Seminarium zorganizowali: Zakład Działań Twórczych w Przestrzeni Społecznej Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Szkoła Podstawowa nr 2 (...)
1 lutego 2019