Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

Prawdziwa geograficzna pasja, a do tego pracowitość i poświęcenie. Efekt? Adam Witek z klasy 8d został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Ten prestiżowy tytuł zapewnił Adamowi świetny wynik uzyskany podczas etapu wojewódzkiego konkursu, który odbył się 22-go lutego w Poznaniu. Adam miał 90 procent poprawnych odpowiedzi - zdobył 45 na 50 możliwych do uzyskania punktów. A poziom tegorocznych zadań był bardzo wysoki i zdecydowanie wykraczał poza podstawę programową. Przypomnijmy - w drodze do sukcesu Adam najpierw (...)
6 marca 2019
Dnia 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Z tej okazji w świetlicy szkolnej zostały zorganizowane zajęcia, które wzbogaciły wiedzę uczniów na temat prehistorycznych gadów. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz przeglądali książki, z których dowiedzieli się o życiu dinozaurów, ich pożywieniu, wyglądzie oraz dlaczego i, w jaki sposób wyginęły. Dzieci uczestniczyły również w „miniwykopaliskach”, w których musieli wykazać się precyzją w odkopywaniu szczątków dinozaurów. Uczniowie stworzyli także (...)
27 lutego 2019
W czwartym tygodniu lutego w świetlicy rozmawialiśmy na temat bajek i baśni. Dzieci wzięły udział w zajęciach i poznały piękną baśń pt." Sześć łabędzi". Świetliki starannie wykonały łabędzie z papieru technicznego i piórek. Później przyszedł czas na wesołe zabawy z piórkami. Śmiechu było co nie miara! W piątek zanurzyliśmy się w świecie bajek i baśni. Dzieci miały okazję przynieść do świetlicy ulubione bajki i zaprezentować swój wybór. Oglądaliśmy także prezentację na temat ekranizacji znanych bajek (...)
25 lutego 2019
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 7b Marcin Krzewiński oraz uczeń klasy 8b Jakub Stachowski znaleźli się w gronie wyróżnionych uczniów i uzyskali tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. Aby uzyskać ten zaszczytny tytuły należy najpierw przejść etap szkolny konkursu, aby następnie zmierzyć się z etapem rejonowym i ostatecznie awansować do finału, czyli etapu wojewódzkiego. Na etapie wojewódzkim konkurs się kończy. Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zostaje (...)
23 lutego 2019
Miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Dominika Witek z klasy Ia zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Technicznym pt. „Zima, ach to Ty!”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce. Serdecznie gratulujemy!
22 lutego 2019