Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

W poniedziałek, 11 i 18 i lutego odbyły się w naszej szkole warsztaty chemiczne, które miały na celu zapoznać najmłodszych uczniów naszej szkoły z tematem z czego składa się powietrze. W warsztatach uczestniczyły klasy: I a, I b i II a Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela chemii, samodzielnie wykonywali kilka prostych eksperymentów. Między innymi zbadali z jakich gazów składa się powietrze i jaki jest ich skład procentowy w powietrzu. Dowiedzieli się także jakie właściwości mają poszczególne gazy i jakie są ich (...)
22 lutego 2019
Szkolna drużyna koszykówki dziś ruszyła do Zalasewa by tam walczyć w Finale Powiatu. Do szkolnej rywalizacji stanęły szkoły z Komornik, Mosiny, Zalasewa i oczywiście nasza skorzewska dwójka. Poziom rozgrywek już po pierwszej rozgrzewce wszystkich zespołów wydawał się być wysoki. Nie inaczej było już podczas samych gier. Nasi chłopcy w pierwszym meczu stanęli na przeciwko rosłej drużynie z Zalasewa. Po pierwszych dwóch wyrównanych kwartach w kolejnych koszykarze ze Skórzewa objęli inicjatywę i ostatecznie wygraliśmy 37:14 (...)
20 lutego 2019
Dnia 18 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami uczelni wyższych, a jednocześnie reprezentantami wybranych zawodów. Wydarzenie miało miejsce w holu głównym szkoły i wzięli w nim udział uczniowie klas 8 oraz 3. Nasi goście przyjechali do nas następujących Uczelni: Politechnika Poznańska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Medyczny. Prelegenci przedstawili ofertę uczelni oraz warunki jakie należy spełniać, aby zostać przyjętym na studia. Opowiedzieli oni także o rozwoju swojej indywidualnej ścieżki (...)
19 lutego 2019
Dnia 19 lutego br. uczniowie klasy 7b udali się do Laboratorium Wyobraźni mieszczącego się w Poznańskim Parku Naukowo Technologicznym. Braliśmy udział w interaktywnej ekspozycji: samodzielnie poznawaliśmy zjawiska z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. Byliśmy w ciemni, która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni (...)
19 lutego 2019
Dnia 19 lutego br. klasa 7b wybrała się do Sądu Rejonowego na ulicy Młyńskiej w Poznaniu. Celem wycieczki było zapoznanie z zasadami funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, przebiegiem procesu sądowego oraz roli prawa w życiu obywatela. Uczniowie mieli okazję zobaczyć salę rozpraw oraz miejsce pracy policji w sądzie, cele, w których przebywają aresztowani, oczekujący na rozprawę. Zwiedziliśmy „,niebieski pokój”, czyli miejsce, w którym przesłuchują dzieci do 18 roku życia. O pracy sędziego opowiadała nam Sędzia Pani (...)