Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2019/2020

• 2
  • 3

Wzorem lat biegłym, również i w tym roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji CodeWeek. W ramach obchodów akcji Code Week, nauczycielka informatyki klas 7a oraz 7d, pani Lidia Zarańska, korzystając ze strony www.studio.code.org utworzyła dwie klasy, dodając swoich uczniów. W szkole uczniowie otrzymali loginy i hasła do swoich kont. Aby nie mieć problemów przy samodzielnej pracy na lekcji informatyki zalogowali się na stronę, poznali jej narzędzia i ustawienia. W domowym zaciszu, przy własnych komputerach rozwiązywali (...)
22 października 2019
4 października w wielu szkołach na całym świecie obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W akcji wzięła udział również nasza szkoła. Podczas lekcji matematyki uczniowie grali w Kahoota, aby przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia. Klasa 8b natomiast przygotowała zadania dla młodszych kolegów z klasy 2a i 2b. Uczniowie wspólnie je rozwiązywali, ucząc się nawzajem od siebie. Na koniec Kosma z klasy 2a przy pomocy wychowawczyni przedstawił starszym kolegom sposób mnożenia na palcach. Metoda zdecydowanie pomoże niejednemu (...)
4 października 2019
Kolejna klasa miała okazję dzisiaj poznać kolegów i koleżanki z Kenii. Klasa 1b pełna zapału przygotowała plakaty oraz zaśpiewała piosenkę. Kolejne spotkanie przed nami w przyszłym tygodniu.
3 października 2019
Z okazji dnia chłopca sala lekcyjna klasy 2a zamieniła się w niezwykle laboratorium chemiczne. Dzieci brały udział w warsztatach z zastosowaniem suchego lodu. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem niezwykłych efektów. I tylko nie było pewności czy to co widzieliśmy to prawa chemii czy może magia...
3 października 2019
25 września wszystkie klasy siódme wyjechały na wycieczkę integracyjną do Osady Traperskiej w Bolechówku. Tam poznawały zwyczaje Indian, dowiedziały się, jakie zwierzęta żyją w Puszczy Zielonce. Pokonywały tor przeszkód, karmiły konie (co odważniejsi nawet strusie i emu), głaskały kozy oraz podziwiały małą danielkę, która nie miała jednej łapy. Jednak większości najbardziej podobało się głaskanie i tulenie psów husky. Dodatkową atrakcją były pieczone kiełbaski i ciepła herbata. Pomimo nie najlepszej pogody (...)