Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2019/2020

Jaśmina Cytrowska, uczennica klasy 8b, wzięła udział w przygodzie życia. Była uczestniczką Niebieskiej Szkoły opływając Karaiby. Poczytajcie co pisze Jaśmina: Niebieska Szkoła to program morskich rejsów połączonych z nauką szkolną w pełnym wymiarze godzin, realizowany na pokładzie tradycyjnego żaglowca - STS Fryderyk Chopin. Rejsy mają etapy, ja opłynęłam całe Karaiby łączne pokonując 4080 Mm w ciągu 634h żeglugi przy przyjemnych, jak i naprawdę ekstremalnych warunkach pogodowych. Nowe lądy, nowe kultury, (...)
14 kwietnia 2020
6 marca 2020 uczniowie klas 7a brali udział w VIII Akademii Uczniowskiej „Chemia barw i zapachów”. Na samym początku reprezentacja klasy brała udział w sesji posterowej. W auli Collegium Chemicum nastąpiło otwarcie Akademii. Po powitaniu przez profesora Koroniaka wysłuchaliśmy wykładu doktora Grzegorza Krzyśko „Chemiczna historia koloru niebieskiego”. Następnie wzięliśmy udział w konkursie profesora Lechosława Łomozika Na zakończenie obejrzeliśmy pokaz doświadczeń chemicznych wykonanych przez Studenckie Koło Chemików (...)
6 marca 2020
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy 8c Izabela Berger została finalistką II międzyszkolnego konkursu matematycznego dla uczniów klas VIII Szkół Podstawowych miasta Poznania i okolic pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Uzyskany tytuł uwzględniany jest w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły ponadpodstawowej na rok szkolny 2020/2021
4 marca 2020
Memoriał Urszuli Marciniak to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych oraz podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków. Zawody składają się z dwóch etapów – eliminacyjnego, który odbył się 28 lutego w naszej szkole. Uczniowie pisali test w dwóch kategoriach. Wśród uczniów klas młodszych, piszących test w kategorii Beniamin w najlepszej trójce znaleźli się: Zuzanna Bobel, Nicole Pazoła oraz Amelia (...)
28 lutego 2020
Uczennice naszej szkoły wywalczyły awans do Finału Powiatu Poznańskiego w piłce ręcznej dziewcząt wygrywając na początek turniej o Mistrzostwo Gminy Dopiewo, a następnie triumfowały w Półfinale Powiatu pokonując szkoły z Tulec, Puszczykowa i Lusowa. Dziewczęta grały w następującym składzie: Natalia Maćkowiak, Zosia Siedlik, Zosia Waśkowiak, Agata Budziewska, Amelia Łuszczewska, Magda Krysztofiak, Małgorzata Kelar, Emilia Artajew, Zuzanna Jankiewicz, Zuzanna Hejne. Gratulujemy! I życzymy powodzenia w finale!
27 lutego 2020