Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2020/2021

• 2
  • 3

Klasa 4a z wychowawczynią, panią Agatą Józefowicz, w dniu dzisiejszym udała się na „wycieczkę” do Warszawy. Byliśmy w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz w Centrum Nauki Kopernik. To wszystko rzecz jasna przy pomocy komputera, Internetu, kamerki z mikrofonem i głośników. W pierwszej części dzisiejszego dnia wzięliśmy udział w warsztatach „Jak pięknie się różnić?” organizowanych przez Muzeum POLIN. Odpowiedzieliśmy wspólnie na pytania: Czy bardzo się między sobą różnimy? Jak o tym myślimy teraz, (...)
22 października 2020
W naszej szkole zależy nam, aby to uczniowie w dużej mierze wpływali na jej atmosferę, wnosili swoje pomysły, potrzeby i angażowali się w różnorodne działania. W październiku odbyło się pierwsze zebranie Małego Samorządu Uczniowskiego. Amelka z kl. 3 a, została demokratycznie wybrana na Przewodniczącą Małego Samorządu Uczniowskiego, zastępcą został Krzysiu z klasy 3 b, sekretarzem Ada z klasy 2 c, ekspertami: ds. wolontariatu Oliwka z 1 a oraz oraz Oskar z 1 b, ds. komunikacji Tatiana z z 1 c, ds. reklamy i promocji Franek (...)
21 października 2020
Akcja Czytam sobie. Pierwsza klasa! skierowana jest do uczniów i uczennic klas pierwszych szkół podstawowych, ich nauczycieli i rodziców. Ma na celu zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy. Pierwszoklasiści z naszej szkoły otrzymali pakiety książek z serii "Czytam sobie". Ich tematyka jest różnorodna, a trzy poziomy pod względem trudności pozwalają na osiągnięcie sukcesu w czytaniu każdemu dziecku. Uczniowie klasy 1a przeczytali ostatnio (...)
19 października 2020
Tradycyjnie od trzech lat w naszej szkole, w okolicach Dnia Edukacji Narodowej, odbywa się konkurs plastyczny "Nauczyciel w oczach Dziecka”. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Panie uczące w klasach pierwszych, drugich i trzecich zostały przedstawione w niezwykły sposób. Pojawiły się królewny, wróżki, baletnice, postacie z gier komputerowych. Zadziały się prawdziwe czary… Jedne z pań urosły?, inne zmalały?…. Za takie piękne przedstawienie swoich nauczycieli serdecznie dziękujemy. Wszystkie (...)
19 października 2020
Czytanie rozwija wśród najmłodszych kreatywność, pobudza ciekawość świata, a także inspiruje do własnych działań. ? Oto efekty projektu czytelniczego Czytam z klasą - lekturki spod chmurki, którego główną bohaterką jest chmurka Tosia.
16 października 2020

• 2