Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

7.11.2013r. uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole 95. rocznicę odzyskania niepodległości. Prawdziwej lekcji patriotyzmu udzielili nam uczniowie wcielający się w rolę wybitnych mieszkańców wielkopolskiej ziemi – Hipolita Cegielskiego i gen. Dezyderego Chłapowskiego. W scenografii przypominającej wystrój salonu w Turwi, w strojach z epoki – przepięknych surdutach i cylindrach - młodzi aktorzy przypomnieli dążenia i plany prawdziwych rzeczników pracy organicznej, ludzi wszechstronnie uzdolnionych, osiągających sukcesy w różnych dziedzinach. Ze sceny padały wielkie słowa dotyczące potrzeby kształcenia, sumiennej pracy i zachowania wartości moralnych. Finałowym akcentem uroczystości był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru.

Wzruszenie na twarzach nauczycieli i skupienie wśród uczniów świadczą o powodzeniu tego przedsięwzięcia. Wszystkim jego twórcom bardzo dziękujemy!

11 listopada 2013