"Uczeń online" z wizytą na Ławicy

Uczniowie klas drugich z Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie, którzy uczęszczają na zajęcia w ramach projektu „Uczeń online” (projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.3. Poprawa jakości kształcenia, Poddziałanie 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia.), wybrali się w dniu 28 listopada 2013 roku na wycieczkę, aby zwiedzić Port Lotniczy im. Henryka Wieniawskiego Poznań-Ławica. Była to ich pierwsza wizyta na lotnisku, zostali oprowadzeni przez pana Mariusza Korbasa. Od teraz jasne stały się dla nich takie pojęcia jak: terminal pasażerski, hala check-in, hala przylotów, sortownia bagażu, odprawa biletowa, port lotniczy, rozkład lotów, przewoźnicy, czartery, Eurolot, Lufthansa, PLL LOT, Ryanair, Wizz Air. Wkrótce następna wyprawa i wtedy uczniowie dokładniej zapoznani zostaną z zasadami funkcjonowania portu, zobaczą specjalistyczną straż pożarną i na pewno odkryją wiele innych tajemnic podniebnego świata.

3 grudnia 2013