Pracownia Przestrzeni-spotkanie 2

23 września zajęcia w klasie 1d zaczęły się od wysłuchania dwóch piosenek, na podstawie których uczniowie mieli odpowiedzieć na pytanie co będzie tematem dzisiejszego spotkania. Nie znając tytułu uczniowie mieli trochę utrudnione zadanie, ale poradzili sobie z nim doskonale. Na drugich zajęciach w ramach Pracowni Przestrzeni uczniowie wraz z nauczycielami podjęli temat „Mój dom”. Piosenki, które wysłuchaliśmy to Mój dom zespołu Feel oraz IRY.
Na początku wspólnie zastanawialiśmy się czym dla nas jest DOM. Pomysłów było wiele. Na ich podstawie opracowaliśmy, przy pomocy aplikacji tagxedo chmury wyrazów, które można oglądać w pracowni informatycznej oraz w naszej galerii na stronie internetowej szkoły. Po wykonaniu zadania szukaliśmy ciekawych zdjęć domów z różnych części świata. Wiemy już, że znalezienie jednego najciekawszego jest niemożliwe. Domy są przepiękne. Do tematyki „Mój dom” wracamy już za tydzień.:-)

23 września 2015