Przystanek Polska

Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić.
Odrzucam pusto brzmiące słowa.
Można nie kochać cię – i żyć,
ale nie można owocować.
W. Szymborska
Świętując naszą niepodległość, spotkaliśmy się na uroczystości upamiętniającej tę ważną dla Polski datę – 11 listopada 1918 r. Młodzi artyści 9 listopada dwukrotnie wystąpili przed publicznością. Najpierw przed bracią uczniowską, wieczorem w skórzewskim kościele przed społecznością lokalną. Zarówno wydarzenie w szkole, jak i wieczornica były doskonałą okazją, by podumać o Polsce. Wspominając minione czasy, można było zastanowić się nad tym, czym dziś jest ojczyzna i patriotyzm. Wsłuchani w dźwięki muzyki i recytowane słowa oddaliśmy hołd naszej ziemi ojczystej. Ta niezwykła lekcja patriotyzmu uczyła nas, jak ważny jest kraj macierzysty, jak nie być powalonym drzewem i zerwaną nicią, a w jaki sposób kochać i owocować dla ziemi ojców.

12 listopada 2015