Pracownia Przestrzeni-spotkanie 8

25 listopada 2015r. w ramach kolejnego spotkania klasy 1d w Pracowni Przestrzeni rozpoczęliśmy cykl zajęć pt. Humanistyka – pierwszy poziom wtajemniczenia . Zajęcia prowadzi dla nas socjolog z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Pani dr Anna Kokocińska związana również z Stowarzyszeniem Akademia Myśli.
Pierwsze zajęcia Humaniści nie gryzą, czyli o co chodzi w humanistyce otworzyły nam oczy przede wszystkim na humanistę. Przedyskutowaliśmy wspólnie jakiej płci może być humanista? Ile ma lat? Gdzie mieszka? jak wygląda? Co robi na co dzień, a co w czasie wolnym? Jakie są jego hobby? Gdzie spędza wakacje?
Na zajęciach poruszyliśmy również wątek pracy dla humanisty. Okazuje się, ze nie taki diabeł straszny jak go malują i nie do końca jest tak źle jak pokazują nam to media. Dużo czasu przeznaczyliśmy na omówienie tradycji humanistycznych.
Po wspólnym spotkaniu na pewno w głowach zostanie nam myśl, idea Stowarzyszenia Akademia Myśli, że wiedza jest wartością a jej zdobywanie i szerzenie stanowi jedną z najważniejszych działalności we współczesnym świecie . Kolejne spotkanie z cyklu Humanistyka – pierwszy poziom wtajemniczenia już wkrótce.

25 listopada 2015