Pracownia Przestrzeni-spotkanie 9

Możecie przebić tylko jeden balon. To jedno z zadań jakie należało wykonać by wyjść z sali. Nie można było tak po prostu otworzyć drzwi i wyjść. To byłoby wbrew regułom gry, w środku której znalazły się dwie kilkunastoosobowe grupy. Escape room, bo tym mowa, to niezwykle emocjonująca gra, gdzie logiczne myślenie, współpraca w grupie i kreatywność stanowią klucze do kolejnych drzwi… Zaczęło się od kodu składającego się z cyfr 0 1 2 7, wg którego uczestnicy Pracowni Przestrzeni (uczniowie klasy 1d) i DKF-u musieli zostać podzieleni na dwie zamknięte w klasie grupy. Złamanie kodu nie było proste i zajęło trochę czasu, podobnie jak rozwiązywanie pozostałych zagadek, zwłaszcza, że wszystko rozegrało się między pierwszą a trzecią w nocy gdzie szare komórki zwykle odpoczywają, a nie walczą z równaniami matematycznymi, zagadkami lingwistycznymi czy skojarzeniami, które mogą wyprowadzić na manowce. Po długich wędrówkach, w górę i w dół, w lewo i w bok, po znalezieniu wyjścia z każdego zakamarka gry, po kłótniach, nerwach, dyskusjach i walce z wysokim poziomem trudności, przy nieubłagalnie drażniącej psychodelicznej muzyce z radiowęzła obie skrajnie wyczerpane grupy trafiły na koniec planszy. I choć był to dopiero drugi escape room w naszej szkole [pierwszy odbył się podczas Kreatywnego Wieczoru Gier Planszowych w 2o13 r.], zapewne nie jest to jeszcze koniec gry w angażowanie młodzieży do wyciągania wniosków z otaczającej nas przestrzeni i stosowania podawanych informacji w pożytecznych celach.
To było kolejne (już 9) spotkanie w ramach Pracowni Przestrzeni uczniów klasy 1d. Tym razem wspólnie z uczestnikami Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Przed grą uczniowie podjęli się pieczenia i ozdabiania pierników, pojawiło się animowane (i nie tylko) kino i rankiem z nadzieją na kolejne spotkanie szczęśliwie rozeszliśmy się do domów.
Więcej zdjęć możecie znaleźć na naszym profilu na Facebooku.

7 grudnia 2015