Teatr Nowy w Poznaniu

Majka brunetką. Błażej z dredami. Mikołaj jako czterdziestolatek. Magda małą dziewczynką. Gosa babcią. Olka krakowianką. Wiktoria z podbitym okiem. Pani Agata jako brunetka. Tak! To wszystko możliwe. Wydarzyło się. Wszystko za sprawą naszego spotkania z teatrem od kulis. Wszystko działo się w środę, 17 lutego podczas wycieczki do Teatru Nowego w Poznaniu na jaką wybrała się klasa Id wraz z wychowawczynią p. Agatą Józefowicz i nauczycielką języka polskiego p. Mariolą Janus.
Wizytę w teatrze rozpoczęliśmy od spotkania z panem Markiem Grześkowiakiem, asystentem artystycznym ds. literackich, który pokazał nam Teatr Nowy od kulis oraz opowiedział historię teatru. W trakcie wycieczki mogliśmy zobaczyć zaplecze techniczne teatralnych scen, zajrzeć do garderoby i pracowni teatralnych, zapoznać się z pracą osób, które na co dzień pozostają niewidoczne dla publiczności. Po oprowadzeniu po teatrze udaliśmy się na pokaz charakteryzacji wykonany przez charakteryzatorkę i perukarkę panią Alinę Magnus-Burkiciak. Pani Alina jest kierownikiem pracowni charakteryzatorsko-perukarskiej w teatrze Nowym i związana z nim jest od lat 80 tych. Emocji podczas pokazu charakteryzacji nie było końca. Wielu z nas miało okazje zobaczyć siebie w zupełnie innym świetle. Za pomoc w organizacji wycieczki bardzo serdecznie dziękujemy panu Jackowi Nadarzyńskiemu.

17 lutego 2016