Klasa Id w Bibliotece Raczyńskich

4 kwietnia 2016r. klasa Id waz z wychowawcą klasy p. Agatą Józefowicz oraz drugim wychowawcą p. Małgorzatą Kusznir-Mądrą wybrała się do Poznania na wycieczkę do Biblioteki Raczyńskich oraz do Teatru Nowego na spotkanie z dramaturgiem. Uczniów zaskoczyła ogromna przestrzeń jaką zajmują różne zbiory Biblioteki Raczyńskich. Inne wyposażenie ( regały, oświetlenie, urządzenia multimedialne ), a przede wszystkim ciekawe, różnorodne książki, czasopisma, filmy, mikrofilmy. Uczniowie poznali schemat wypożyczania źródeł informacji i ich zwrotu. Mieli także okazję poznać sposób korzystania ze zbiorów bibliotecznych przez osoby niedowidzące i niewidome. Dowiedzieli się o ofercie imprez kulturalnych organizowanych przez bibliotekę. Uczniowie na podstawie obserwacji i nabytej wiedzy mogli porównać sposób funkcjonowania Biblioteki Publicznej i Biblioteki Szkolnej.

Co mówią uczniowie o wizycie w Bibliotece?
  • Wyjazd bardzo mi się podobał i chciałbym pojechać tam jeszcze nie raz coś poczytać lub w ogóle pozwiedzać całą bibliotekę bo nie jest nikt w stanie zwiedzić jej całej w jeden dzień. Naprawdę nie mogę się doczekać kolejnego wyjazdu. P.S Oprowadzała nas po bibliotece bardzo miła pani Wszystko co mogła to nam pokazała i przekazała nam swoją wiedze i bardzo się z tego cieszę.
  • Podobało mi się w bibliotece nie tylko to, że można było za darmo korzystać z Internetu na terenie biblioteki, ale również jej różnorodność. Zdecydowanie jest to największa publiczna biblioteka w Poznaniu.
  • Myślę, że wycieczka była udana, ponieważ dowiedzieliśmy się wiele o tej bibliotece. Jest to idealne miejsce dla miłośników książek. Chętnie wróciłabym tam, aby wypożyczyć egzemplarz. Osobiście uważam, że Biblioteka Raczyńskich jest godna odwiedzenia I założenia tam karty bibliotecznej.
  • Zobaczyłem, że nawet biblioteka może być fajnym miejscem. To połączenie nowoczesności z historią. Podobał mi się panujący tam spokój który stwarzał warunki do pracy z książką.
  • Bardzo podobało mi się w bibliotece to, że tak dużo zrobili, aby niewidomi lub słabo widzący ludzie również mogli korzystać z biblioteki.
  • Biblioteka wygląda naprawdę imponująco. Budynek jest bardzo duży, a w samej czytelni można się zgubić, co jest oczywiście ogromną zaletą…. Bardzo polecam tę bibliotekę.
  • Wycieczkę uważam za udaną, dobrze się bawiłam mogąc zobaczyć wielką bibliotekę z mnóstwem książek, które uwielbiam.

5 kwietnia 2016