Warsztaty architektniczne

13 czerwca uczniowie klasy 1d wraz z wychowawcą panią Agata Józefowicz wzięli udział w drugich warsztatach architektonicznych przygotowanych i przeprowadzonych przez panią Jolę Starzak i pana Dawida Strębickiego - architektów i urbanistów. Tym razem zajęliśmy się wnętrzem. Na początku wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy prezentację z różnymi wnętrzami oraz poznaliśmy historię tych miejsc. Później w części warsztatowej nasze zadanie polegało na stworzeniu makiety wnętrza dla nas, naszych przyjaciół, rodziny. Musieliśmy pracować zgodnie z zasadami ergonomii, połączyć styl, materiały i kolory, aby nasze wnętrze odpowiadało oczekiwaniom mieszkańców i użytkowników. Od naszych gości-architektów usłyszeliśmy mnóstwo cennych wskazówek, które niewątpliwie nam pomogły i przyspieszyły naszą pracę. Jednocześnie podczas całych warsztatów uczyliśmy się pracy w grupie, słuchania kolegów i koleżanek co nie zawsze było łatwe. Zajęcia bardzo nam się podobały i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

14 czerwca 2016