Pomnik Paderewskiego uroczyście odsłonięty

Pomysł wybudowania pomnika Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu zrodził się w 2009 roku z inicjatywy Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Jako szkoła nosząca imię tego wybitnego Polaka od samego początku wspieraliśmy ideę budowy, fundując cegiełkę będącą wkładem finansowym Nauczycieli, Rodziców i Uczniów Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie. 1 kwietnia 2015 r. pani dyrektor Katarzyna Krüger – Szczot wraz z przedstawicielami uczniów, odpowiadając na zaproszenie pani prof. Haliny Lorkowskiej - Rektor Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, wzięła udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego. Zwieńczeniem inicjatywy było odsłonięcie pomnika, którego dokonał 6 maja 2015 roku Prezydent Bronisław Komorowski. Postument stanął przed budynkiem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Uroczystość miała podniosły charakter. Poprzedziło ją przemówienia dr. Mariana Króla – prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Głos zabrał także Bronisław Komorowski, który podkreślał, że składając hołd Paderewskiemu, składamy hołd wielkiej Polsce, tym wielkim ludziom, którzy zbudowali pierwszą niepodległą Rzeczpospolitą po rozbiorach. Uroczystość uświetnił występ chóru Akademii Muzycznej. W wydarzeniu uczestniczyli także nasi uczniowie, prezentując uroczyście sztandar Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie. Co warte podkreślenia, odsłonięcia dokonano w roku, w którym przypada 155. rocznica urodzin Paderewskiego.
31 maja 2015